Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2018, 12:09

W DLC ARK Extinction udamy się na Ziemię

Studio Wildcard zapowiedziało dodatek Extinction do ARK: Survival Evolved. Rozszerzenie pozwoli nam udać się na Ziemię i zmierzyć z gigantycznymi bestiami zamieszkującymi ruiny ludzkiej cywilizacji.

Na dodatek poczekamy do listopada.

ARK: SURVIVAL EVOLVED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Studio Wildcard
  2. Wydawca: Studio Wildcard
  3. Gatunek: sieciowy survival
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch, iOS, AND

Studio Wildcard zapowiedziało kolejny duży dodatek do sieciowej gry ARK: Survival Evolved. Rozszerzenie otrzymało tytuł Extinction i ukaże się 6 listopada tego roku. DLC ma zadebiutować równocześnie na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Dodatek pozwoli udać się na Ziemię, pełną ruin ludzkiej cywilizacji i gigantycznych bestii znanych jako Tytani, przy których nawet najbardziej okazałe gatunki dinozaurów wydadzą się małe. Te potężne stworzenia będzie można schwytać i wytresować. Co ciekawe, autorzy opisują je mianem minibossów. Po pokonaniu ich wszystkich otrzymamy okazję zmierzenia się z czymś jeszcze większym.

W Extinction nie zabraknie również bardziej klasycznych dinozaurów. Wśród nich pojawi się syntetyczny gatunek znany jako Enforcer, potrafiący wspinać się po ścianach, wykonywać szybkie ruchy w bok (w praktyce będzie to stare dobre „strafe’owanie”) oraz teleportować się na krótkie dystanse.

Innym nowym mieszkańcem świata gry będzie gatunek nazwany Gasbag. Pełnić on ma rolę muła, przydatnego do transportu ciężkich przedmiotów. Wsadzimy na niego ładunek, a następnie napełnimy jego ciało powietrzem, aż zacznie przypominać balon. Następnie poprzez wypuszczanie zgromadzonego gazu będziemy sterowali jego lotem.

Nie zabraknie także nowych przedmiotów. Sterowane ręcznie drony umożliwią nam bezpieczne przeprowadzanie zwiadów i oznaczanie wrogów. Do tych urządzeń będziemy mogli podczepiać ładunek wybuchowy i np. wysyłać je w sam środek nieprzyjacielskiej bazy. Wykorzystamy także balony do transportowania towarów, ale inni gracze będą mogli je stosunkowo łatwo zestrzelić, dlatego cenniejsze przysyłki lepiej będzie dostarczać za pomocą wspomnianych dinozaurów typu Gasbag. Pojawi się również specjalna komora kriogeniczna, pozwalająca zamrażać i pomniejszać wytresowane zwierzęta, co mocno ułatwi ich transportowanie.

Zabawę uatrakcyjnić powinno pojawianie się w świecie gry spaczonych artefaktów. Będą one w stanie zainfekować dinozaury, które staną się znacznie bardziej agresywne i zaczną zachowywać się jak część roju. Spaczeniu towarzyszyć ma cenny surowiec, dzięki czemu otrzymamy dynamicznie generowane misje, w których będziemy gromadzili tę substancję, odpierając ataki przeobrażonych przez nią zwierząt.

Warto wspomnieć, że trwają obecnie prace nad przeniesieniem ARK: Survival Evolved na Nintendo Switch. Produkcja ma zadebiutować jesienią tego roku. Jeśli odniesie sukces, to zapewne otrzymamy również konwersje dodatków, ale nawet w najbardziej optymistycznym scenariuszu temu wydaniu zajmie sporo czasu dogonienie pod względem zawartości edycji na PC, Xboksa One i PlayStation 4.

Podobnie ma się sytuacja z wydanymi niedawno wersjami na mobilne systemy iOS i Android. W przyszłości zapewne i one otrzymają dodatki, ale użytkownicy smartfonów i tabletów muszą uzbroić się w cierpliwość.

  1. Oficjalna strona gry