Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 sierpnia 2018, 13:23

autor: Czarny Wilk

Kubuś Puchatek nie daje rady MI: Fallout - weekendowy Box Office

Po raz drugi z rzędu najpopularniejszym filmem weekendu okazał się kolejny odcinek Mission: Impossible z Tomem Cruise'em. Tytułowi ustąpiła m.in. aktorska historia o dorosłym Krzysiu znanym z książek o Kubusiu Puchatku.

Początek sierpnia w amerykańskich kinach należał do Mission: Impossible - Fallout. Szósta odsłona popularnego cyklu filmów akcji zaczętego w 1996 roku po raz drugi z rzędu okazała się najbardziej kasowym filmem weekendu, pokonując m.in. debiutantów Krzysiu, gdzie jesteś? oraz Szpiega, który mnie rzucił.

Tom Cruise ogląda się za konkurencją zostawioną daleko w tyle. - Kubuś Puchatek nie daje rady MI: Fallout - weekendowy Box Office - wiadomość - 2018-08-06
Tom Cruise ogląda się za konkurencją zostawioną daleko w tyle.

Superprodukcja z Tomem Cruise’em w roli głównej powiększyła swoje zarobki o 35 milionów dolarów. Łącznie na koncie filmu znajduje się już 329,5 mln dolarów, z czego 124,5 mln pochodzi z biletów sprzedanych w Stanach Zjednoczonych. Dobremu wynikowi finansowemu towarzyszą świetne recenzje krytyków (97% pozytywnych tekstów w serwisie Rotten Tomatoes), powody do zadowolenia mają więc zarówno producenci, jak i fani serii.

O 10 milionów gorszy wynik od Mission: Impossible - Fallout wypracował w trakcie swojego premierowego weekendu obraz z Ewanem McGregorem w roli głównej Krzysiu, gdzie jesteś?. Produkcja przedstawia losy znanego z cyklu książek o Kubusiu Puchatku Krzysia, który dorósł i jako mężczyzna zatracił dziecięcą wyobraźnię i radość. Ponowne spotkanie z dawnymi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu zmieni jego życie. Christopher Robin cieszy się umiarkowanie ciepłym przyjęciem krytyków – 68% recenzentów uwzględnionych w serwisie Rottem Tomatoes wyraża się o nim pozytywnie.

Trzecim najpopularniejszym filmem weekendu był Szpieg, który mnie rzucił – komedia akcji wyreżyserowana przez Susannę Fogel (Life Partners). Produkcja skupia się na losach dwojga przyjaciółek, które uciekają przez Europę przed zabójcami po tym, gdy okazało się, że były chłopak jednej z nich jest agentem CIA. Pomimo chwalonej obsady (m.in. Mila Kunis, Kate McKinnon, Sam Heughan i Justin Theroux), film nie przypadł do gustu krytykom. W trakcie premierowego weekendu zarobił on 12,4 mln dolarów.

Pozycja

Tytuł filmu

Przychód weekendowy

Łączny przychód w USA

Łączny przychód na świecie

1.

Mission: Impossible - Fallout

35 mln dolarów

124,5 mln dolarów

329,5 mln dolarów

2.

Krzysiu, gdzie jesteś? (Disney’s Christopher Robin)

25 mln dolarów

Nowość

29,8 mln dolarów

3.

Szpieg, który mnie rzucił (The Spy Who Dumped Me)

12,4 mln dolarów

Nowość

-

4.

Mamma Mia! Here We Go Again

9,1 mln dolarów

91,3 mln dolarów

230,5 mln dolarów

5.

Bez litości 2 (The Equalizer 2)

8,8 mln dolarów

79,9 mln dolarów

87,6 mln dolarów

6.

Hotel Transylwania 3

8,2 mln dolarów

136,5 mln dolarów

338,8 mln dolarów

7.

Ant-Man i Osa (Ant-Man and the Wasp)

6,2 mln dolarów

195,5 mln dolarów

426,3 mln dolarów

8.

Mroczne umysły (The Darkest Minds)

5,8 mln dolarów

Nowość

9,9 mln dolarów

9.

Iniemamocni 2 (Incredibles 2)

5 mln dolarów

583,1 mln dolarów

1,05 mld dolarów

10.

Młodzi Tytani: Akcja! Film (Teen Titans Go! To The Movies)

4,9 mln dolarów

20,8 mln dolarów

23,2 mln dolarów