Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2018, 11:23

autor: Adrian Werner

FIFA 19 z trybem survivalowym i zmianami w FUT

Autorzy FIFA 19 zalali nas informacjami odnośnie zmian w Ultimate Team i nowych trybów rozgrywki, wśród których pojawia się kilka mocno nietypowych wariantów, takich jak mecze survivalowe.

Tegoroczna odsłona zaoferuje wiele nowych opcji. - FIFA 19 z trybem survivalowym i zmianami w FUT - wiadomość - 2018-08-07
Tegoroczna odsłona zaoferuje wiele nowych opcji.

Już niecałe dwa miesiące dzielą nas od premiery FIFA 19 i twórcy ujawniają coraz więcej informacji odnośnie atrakcji, jakie zaoferuje tegoroczna odsłona przebojowego cyklu. Kolejny świeży zestaw konkretów objął nowe tryby rozgrywki oraz zmiany w Ultimate Team.

Tryb survivalowy oraz inne zmiany w trybie Kick-Off

Najbardziej intrygująco prezentują się zmiany w trybie Kick-Off, czyli Szybkich Meczach. Poza klasycznymi samodzielnymi meczami otrzymamy także pięć wariantów specjalnych:

Liga Mistrzów UEFA

Liga Mistrzów zostanie tym razem zintegrowana z trybem Kick-Off, pozwalając graczom na cieszenie się skonfigurowanymi przez siebie rozgrywkami z tych zawodów.

Best Of Series

Klasyczne mecze rozgrywane w serii trzech lub pięciu spotkań pod rząd, gdzie ogólnym zwycięzcą zostanie ten, który wygra więcej indywidualnych meczów.

Home & Away

Seria dwóch meczów, ustawionych tak, aby każda strona zagrała jeden u siebie i jeden na wyjeździe. Wygra drużyna, która zdobędzie łącznie więcej bramek w obu rozgrywkach. Jeśli obie będą miały po tyle samo punktów, to zwycięstwo przypadnie tej, która strzeliła więcej goli na wyjeździe. Natomiast gdy nawet takie kryterium przyniesie remis, to o wyniku końcowym zadecydują karne.

Cup Finals

Ta opcja pozwoli na rozegranie finałów różnorodnych rozgrywek, w tym Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Pucharu Anglii itd. Autentyzm zabawy zwiększy obecność wielu elementów wizualnych i dźwiękowych wzorowanych na prawdziwych meczach oraz ich transmisjach.

House Rules

Chyba najciekawsza opcja. Pozwoli ona na rozgrywanie meczów według zmodyfikowanych zasad, mocno odbiegających od tych, które są wykorzystywane podczas oficjalnych zawodów:

  1. Tryb survivalowy - największa niespodzianka. Po każdym golu strona, która go zdobyła, straci jednego zawodnika . Z tej eliminacji wyłączeni mają być bramkarze. Zwycięstwo będzie rządziło się klasycznymi futbolowymi zasadami. Zatriumfuje więc drużyna, która po 90 minutach będzie posiadała więcej punktów, lub ta, która jako pierwsza zredukuje swoją liczebność do mniej niż siedmiu.
  2. No rules – mecze bez zasad takich jak spalone czy faule.
  3. Long Range – gole strzelone spoza pola karnego liczyć się będą podwójnie.
  4. First to. . . - gracze sami ustalą warunki wygranej, np. do pierwszego gola, czy do trzech goli. Mecze będą trwały standardowe 90 minut, z dogrywką oraz karnymi, jeśli nikomu nie uda się zrealizować ustawionego warunku.
  5. Headers & Volleys – liczyć się będą tylko gole z karnych, rzutów wolnych lub strzelone główką albo z woleja.

Zmiany w FIFA Ultimate Team

Division Rivals zamiast Sezonów Online

FIFA 19 z trybem survivalowym i zmianami w FUT - ilustracja #2

Spore zmiany zajdą także w Ultimate Team. Sezony Online zastąpi tryb Division Rivals. Zaczynając zabawę rozegramy kilka meczów przeciwko innym graczom. Ich rezultat zostanie podsumowany w rankingu, który zdecyduje o tym, do jakiej sieciowej dywizji zostaniemy przydzieleni.

Gracze będą potem rozgrywali mecze w ramach swoich dywizji, otrzymując cotygodniowe nagrody za odniesione sukcesy. Zwycięstwa pozwolą nam zwiększać nasz ranking i tym samym zapewnią okazję do awansowania do innych dywizji.

Ponadto zwycięstwa w Division Rivals nagradzane będą punktami, za które będziemy mogli zakwalifikować się do Weekendowej Ligi. Sami wybierzemy moment, kiedy je wydamy, więc nie przepadną, jeśli nie zdecydujemy się na zabawę w danym tygodniu.

Inne zmiany

W FIFA Ultimate Team pojawi sie również przerobiony system dynamicznych taktyk, pozwalający na ustalanie kilku różnych planów rozgrywki podczas przygotowań przed meczem, obejmujących takie elementy jak formacje, nastawienia zawodników czy style gry (ofensywny lub defensywny), a potem błyskawiczne przełączanie się między nimi podczas meczu.

Gracze otrzymają także większą swobodę konstruowania zespołu, wybierając jednego z pięciu możliwych zawodników. Rozszerzone zostaną również opcje oglądania zapisów cudzych meczów, np. poprzez przewijanie do kluczowych momentów. Ponadto możemy oczekiwać licznych ulepszeń interfejsu oraz mocno rozbudowywanej aplikacji FUT Companion App, umożliwiającej zarządzanie drużyną za pomocą urządzeń mobilnych i peceta.

Przypomnijmy na koniec, że FIFA 19 zadebiutuje 28 września tego roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switch, PlayStation 3 i Xboksie 360.

  1. Oficjalna strona gry