Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2018, 17:05

Football Manager 2019 ze świetnymi wynikami sprzedaży

Od premiery najnowszego dzieła Sports Interactive upłynął nieco ponad tydzień i Football Manager 2019 wciąż rozchodzi się jak świeże bułeczki. Tytuł trafił na pierwsze miejsce na liście sprzedaży za ubiegły tydzień na Steamie, a wg serwisu Steam Spy rozeszło się już ponad ćwierć miliona sztuk gry.

Drewniak pewnie gra na obronie. - Football Manager 2019 ze świetnymi wynikami sprzedaży - wiadomość - 2018-11-12
Drewniak pewnie gra na obronie.

Dobre wiadomości dla studia Sports Interactive oraz firmy SEGA. Football Manager 2019 zadebiutował na PC nieco ponad tydzień temu, a już może pochwalić się pokaźną liczbą odbiorców. Najnowsza odsłona słynnego piłkarskiego menadżera znajduje się na pierwszym miejscu listy top 10 ubiegłego tygodnia na platformie Steam. Co więcej, według Steam Spy, w Wielkiej Brytanii sprzedano już ponad ćwierć miliona kopii. Dokładna liczba nabywców (w chwili pisania tekstu) wynosi 264 tysiące osób.

Football Manager 2019 wyprzedził w zestawieniu top 10 ubiegłego tygodnia na Steamie takie komputerowe hity jak Playerunknown’s Battlegrounds, Grand Theft Auto V czy naszego rodzimego Wiedźmina 3: Dziki Gon w Edycji Gry Roku. Do świetnej sprzedaży tego tytułu mogły przyczynić się dobre recenzje gry. Zdaniem wielu recenzentów tegoroczna odsłona serii jest najlepszą od lat. Przypomnijmy, że FM19 po raz pierwszy w historii marki oferuje VAR oraz Goal-Line Technology.

Football Manager 2019 zadebiutował 2 listopada tego roku. Gra ukazała się wyłącznie na PC. Równolegle ukazały się wersja Touch (PC/AND/iOS i niebawem Switch) oraz Mobile (AND/iOS).

  1. Oficjalna strona internetowa serii Football Manager