Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2018, 13:42

Fallout 76 - patch na premierę większy od samej gry

Według informacji z serwisu PSU patch na premierę Fallouta 76 (14 listopada), który będą musieli ściągnąć posiadacze pudełkowych egzemplarzy, waży 51 GB - nieco więcej, niż sama gra.

Fallout 76 kontynuuje swoją nieszczególnie dobrą passę. - Fallout 76 - patch na premierę większy od samej gry - wiadomość - 2018-11-12
Fallout 76 kontynuuje swoją nieszczególnie dobrą passę.

Ostatnie dni to istny szereg mniejszych i większych wpadek firmy Bethesda Softworks, która przygotowuje się do środowej premiery gry Fallout 76. Niedawno zakończone beta-testy wykazały szereg problemów z nadchodzącym tytułem, takich jak szybkość ataków zależąca od liczby klatek na sekundę oraz brak możliwości zmiany pola widzenia i obsługi ekranów panoramicznych. W dodatku błąd w kodzie sprawiał, że beta potrafiła całkowicie usunąć się z dysku użytkownika, zmuszając go do ponownego pobrania ważącego 50 GB programu. Ale to, co wielu wzięło za absurdalną pomyłkę deweloperów, w rzeczywistości mogło po prostu przygotowywać graczy do tego, co czeka ich tuż po premierze. Okazuje się bowiem, że posiadacze pudełkowej wersji Fallouta 76 przed uruchomieniem produkcji będą musieli pobrać łatkę… większą od samej gry.

  1. Fallout 76 niepokoi – karty z perkami, kulawy V.A.T.S. i… emotki-wymioty
  2. Kompendium wiedzy o grze Fallout 76
Fallout 76 - patch na premierę większy od samej gry - ilustracja #2

Kolejnym ciekawym błędem, jaki zaserwowała graczom Bethesda w trakcie beta-testów Fallouta 76, było utrudnianie odinstalowania gry. Liczni użytkownicy forum Reddit donoszą, że próby usunięcia produkcji z dysku kończyły się komunikatem o „braku dostępu”. Oczywiście dało się to obejść, grzebiąc ręcznie w plikach, ale niesmak pozostał.

Ważący 51 GB patch przysporzy zmartwień wyłącznie posiadaczom fizycznych egzemplarzy tytułu na PlayStation 4 i Xboksa One. Co ciekawe, sama gra zajmuje o 6 GB mniej. Łatka ma poprawić technologiczną stronę Fallouta 76, wyeliminować najbardziej uciążliwe błędy i zmienić działanie niektórych funkcji w oparciu o krytykę ze strony społeczności. A że tytuł jest przeznaczony wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej, patch będzie niezbędny do rozpoczęcia zabawy. Miejmy nadzieję, że finalna wersja gry wynagrodzi fanom liczne potknięcia ze strony Bethesdy… choć sądząc po wrażeniach z bety trudno oczekiwać arcydzieła interaktywnej rozrywki.

Co ciekawe, podobną sytuację przechodzili w ubiegłym miesiącu gracze Call of Duty: Black Ops 4, którzy na premierę także musieli pobrać łatkę wielkości 50 GB. Tam jednak sytuacja była o tyle lepsza, że już po ściągnięciu 30% plików można było wypróbować tryb Blackout. W Fallout 76 takiej opcji raczej nie będzie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 76
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 76

Fallout 76