Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2017, 10:36

World War 3 żyje i ma się dobrze. Sieciowy FPS od The Farm 51 pojawi się na targach gamescom

Fundacja Indie Games Polska zaprezentowała listę rodzimych gier, które zostaną zaprezentowane podczas nadchodzących targów gamescom. Wśród nich jest m.in. World War 3 - tytuł, o którym od dawna nie było żadnych nowych informacji.

Wielkimi krokami zbliżają się targi gier gamescom, do których rozpoczęcia został niecały miesiąc. Podczas tegorocznej edycji imprezy swoje stoisko będzie mieć ponownie fundacja Indie Games Polska, gdzie zaprezentują się rodzime niezależne studia. Właśnie poznaliśmy wstępną listę firm, które pokażą swoje nadchodzące projekty w Kolonii. Nie obyło się wśród nich bez niespodzianek: na gamescomie zobaczymy m.in. wczesną wersję World War 3, gry gliwickiej ekipy The Farm 51, o której od bardzo długiego czasu nie było słychać.

Prace nad World War 3 najwidoczniej ruszyły pełną parą. - World War 3 żyje i ma się dobrze. Sieciowy FPS od The Farm 51 pojawi się na targach gamescom - wiadomość - 2017-07-27
Prace nad World War 3 najwidoczniej ruszyły pełną parą.

Wszyscy, którzy bali się o losy polskiego FPS-a, mogą więc odetchnąć z ulgą: prace nad grą wciąż trwają, a skoro deweloperzy już chcą się pochwalić swoim dziełem, to wcale nie są na początkowym etapie. Przypomnijmy: The Farm 51 oficjalnie zapowiedziało World War 3 w styczniu ubiegłego roku. Twórcy mówili o realistycznej strzelance z dużym naciskiem położonym na taktykę; podczas produkcji miano wykorzystywać doświadczenia ze współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową i pieczołowicie odwzorowywać wyposażenie żołnierzy z różnych armii świata. Od tamtego czasu informacji o produkcji było jednak jak na lekarstwo. Gliwickie studio niechętnie mówiło na temat swojego projektu, przeznaczając większość czasu na Get Even, psychologiczny thriller z eksperymentalną narracją. Można się więc było spodziewać, że prace nad osadzonym w realiach fikcyjnego konfliktu FPS-em zaczną się na dobre dopiero po premierze tamtej produkcji. Najwidoczniej jednak byliśmy w błędzie – jeśli grywalne demo World War 3 zostanie udostępnione na gamescomie, tytuł musi być już na całkiem zaawansowanym etapie rozwoju.

 1. World War 3 – jak The Farm 51 rozpęta trzecią wojnę światową?
Na tegorocznych targach pojawi się opcja zagrania w Detached, wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości. - World War 3 żyje i ma się dobrze. Sieciowy FPS od The Farm 51 pojawi się na targach gamescom - wiadomość - 2017-07-27
Na tegorocznych targach pojawi się opcja zagrania w Detached, wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości.

Oczywiście dzieło The Farm 51 to nie jedyny polski projekt, jaki zaprezentują rodzime studia w Kolonii. Wśród nich znajdą się m.in. trzy mobilne produkcje zespołu Digital Melody, które osiągnęło ogromny sukces z Timbermanem (pobranym już kilkadziesiąt milionów razy!), debiutanckie dzieło ekipy Hyperstrange, czyli Elderborn – dynamiczny slasher z perspektywy pierwszej osoby, a także tworzone ekskluzywnie na Nintendo Switch Castle of Heart. Ponadto przy stoisku Indie Games Polska będzie można przetestować wydane w maju Detached czy 911 Operatora w wersji na smartfony z systemami operacyjnymi Android lub iOS. Listę zapowiedzianych do tej pory produkcji zobaczycie poniżej, jednak może ona ulec rozszerzeniu.

Na stoisku Indie Games Polska zobaczymy:

 1. Diggerman studia Digital Melody
 2. Find the Balance studia Digital Melody
 3. Runventure studia Digital Melody
 4. Apocalipsis – Harry at the End of the World studia Punch Punk Games
 5. Warlocks 2: God Slayers studia Frozen District
 6. Die for Valhalla! studia Monster Couch
 7. 911 Operator studia Jutsu Games
 8. Rage Disco studia Suicide Pinguin
 9. Detached studia Anshar Studios
 10. Elderborn studia Hyperstrange
 11. Indygo studia Pigmentum Game Studio
 12. Caste of Heart studia 7Levels
 13. Grey Skies studia BeeFlame Studio
 14. Nightwolf: Survive the Megadome studia CYBERPHO
 15. World War 3 studia The Farm 51
 16. Interkosmos studia Ovidworks
 17. Metamorphosis studia Ovidworks
Wśród polskich „indyków” łatwo natrafić na dobrą produkcję. Miejmy nadzieję, że kilka z nich zostanie pokazanych na gamescomie. - World War 3 żyje i ma się dobrze. Sieciowy FPS od The Farm 51 pojawi się na targach gamescom - wiadomość - 2017-07-27
Wśród polskich „indyków” łatwo natrafić na dobrą produkcję. Miejmy nadzieję, że kilka z nich zostanie pokazanych na gamescomie.

Fundacja Indie Games Polska przewidziała trzy dni – od 22 do 24 sierpnia – na spotkania z prasą oraz inwestorami. To właśnie podczas nich zaprezentowane zostaną dema wymienionych powyżej tytułów. Sam gamescom potrwa natomiast od 22 do 26 sierpnia. Redakcja GRYOnline.pl jak co roku poleci do Kolonii, by przygotowywać dla Was teksty oraz materiały filmowe na temat zaprezentowanych na targach gier – i na pewno nie pominiemy co ciekawszych polskich produkcji.

 1. Oficjalna strona internetowa targów gamescom
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World War 3

World War 3