Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWPANDPCiOS
Okładka Timberman (WP)

Timberman

Timberman to prosta zręcznościówka opracowana przez rodzimy zespół Digital Melody. Podczas zabawy gracz kontroluje drwala ścinającego segmenty niekończącego się drzewa, który musi unikać kontaktu z wyrastającymi z pnia gałęziami.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | 2D | polskie | indie

Okładka Timberman (WP)

data premiery gry:

8maj2014

iOS

12lip2014

AND

7sie2014

WP

15wrz2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Timberman to opracowana z myślą o platformie AND, PC itd. prosta gra zręcznościowa. Tytuł wyprodukowało polskie studio Digital Melody i korzysta on z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fabuła

Gra nie posiada fabuły, a gracze wcielają się w drwala, który staje przed największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze. Musi bowiem ściąć najwyższe drzewo w lesie.

Mechanika

Bohater wykonuje swoją pracę automatycznie, a każdy ruch siekierą usuwa z drzewa spory segment i powoduje, że reszta pnia zniża się ku ziemi. Problem w tym, że drzewo posiada liczne gałęzie, których trzeba unikać. Aby tego dokonać, należy w odpowiednim momencie przeskakiwać na drugą stronę pnia.

Banalne mechanizmy zabawy nie oznaczają jednak, że gra jest prosta. Z każdą sekundą tempo rąbania rośnie, a wraz z nim zwiększa się poziom trudności. Autorzy nie przewidzieli możliwości wygrania. Drzewo ciągnie się bez końca i prędzej czy później nawet najbardziej zdolny gracz popełni o jeden błąd za dużo i zakończy rozgrywkę. Cała zabawa polega na próbach wytrzymania jak najdłużej zanim nastąpi porażka. W ten sposób bijemy rekordy własne oraz te wypracowane przez resztę społeczności. Sukcesy nagradzane są możliwością odblokowania nowych plansz i postaci. Nie zmieniają one jednak w żaden sposób rozgrywki i stanowią jedynie sympatyczne urozmaicenie strony graficznej.

Tryby gry

Gra w wersjach mobilnych pozwala wyłącznie na rozgrywkę jednoosobową. Edycję na komputery PC wydaną za pośrednictwem platformy Steam poszerzono o opcję rywalizacji wieloosobowej przez internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Timberman

odpowiednia dla każdego wieku

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 października 2016 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 października 2016 r.)

wiadomość10 października 2016

Miniony tydzień okazał się dla polskiego rynku gier całkiem owocny. Do sprzedaży trafiła strzelanka BUTCHER, zapowiedziano konsolowe wersje FPS-a Inner Chains, podano datę premiery projektu Alice VR, pokazano Timbermana w wersji na XOne oraz przyznano kolejną prestiżową nagrodę This War of Mine.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (14-20 września 2015 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (14-20 września 2015 r.)

wiadomość21 września 2015

W minionym tygodniu cieszyliśmy się przede wszystkim z licznych premier polskich produkcji, zarówno na pecety, jak i platformy mobilne. Ponadto dowiedzieliśmy się, kiedy do sprzedaży trafi wyczekiwana gra rajdowa.

iOS
AND
WP
PC