Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2015, 19:49

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (14-20 września 2015 r.)

W minionym tygodniu cieszyliśmy się przede wszystkim z licznych premier polskich produkcji, zarówno na pecety, jak i platformy mobilne. Ponadto dowiedzieliśmy się, kiedy do sprzedaży trafi wyczekiwana gra rajdowa.

Polski przebój mobilny Timberman zawitał na pecety. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (14-20 września 2015 r.) - wiadomość - 2015-09-21
Polski przebój mobilny Timberman zawitał na pecety.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

WRC 5

W minionym tygodniu poznaliśmy wreszcie ostateczną datę premiery WRC 5, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu gier rajdowych. Produkcja trafi do polskich sklepów 9 października nakładem firmy Techland. Sugerowane ceny ustalono na 149 zł (PC), 249 zł (PlayStation 4 i Xbox One) oraz 189 zł (PlayStation 3 i Xbox 360).

Wieści

Premiera Timberman na PC

Timberman stał się jednym z największych polskich sukcesów mobilnych w historii i niedawno autorzy, czyli ludzie ze studia Digital Melody, świętowali przekroczenie 30 mln pobrań. W minionym tygodniu dosyć niespodziewania projekt doczekał się wersji pecetowej. Można ją nabyć za pośrednictwem usługi Steam:

  1. Timberman w Steam

Kopanito All-Stars Soccer

Inną polską produkcją, która trafiła w minionym tygodniu do sprzedaży, było Kopanito All-Stars Soccer, czyli gra piłkarska autorstwa zespołu Merixgames. Tytuł oferuje czysto zręcznościowe podejście do futbolowej tematyki, odwołując się do rozwiązań z takich klasycznych serii jak Sensible Soccer czy Kick-Off.

  1. Kopanito All-Stars Soccer w Steam

Premiera mobilnego Auctioneer

Z kolei znane z Touchdown Hero polskie studio Cherrypick Games wypuściło Auctioneer, czyli zabawną mobilną zręcznościówkę, w której wcielamy się w profesjonalistę prowadzącego aukcje. Naszym zadaniem jest oczywiście uzyskiwanie jak najwyższych cen dla sprzedawanych przedmiotów. Tytuł dostępny jest na razie tylko w wersji na iOS, ale twórcy pracują już nad konwersją na Androida.

  1. Auctioneer w App Store

Divinity: Original Sin II - CD Projekt zaprojektuje jedną z postaci

Na koniec warto wspomnieć, że włodarze należącej do grupy CD Projekt platformy GOG.com wsparli kwotą 10 tysięcy dolarów kickstartera projektu Divinity: Original Sin II. W ramach podziękowania otrzymają możliwość zaprojektowania jednej z postaci, która pojawi się w tej grze.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (14-18 września 2015)
  2. Dziś polska premiera gry Forza Motorsport 6
  3. Premiera Train Simulator 2016
  4. Metal Gear Mad Max Solid. Top Empik - Tydzień 36 i 37
  5. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 19-20 września