Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2015, 13:38

autor: Maiman

Dziś polska premiera gry Forza Motorsport 6

W Polsce debiutuje dziś Forza Motorsport 6, czyli szósta – ekskluzywna dla Xboksa One – odsłona znanego cyklu wyścigowego. Przypominamy najważniejsze informacje o grze i oceny, jakie zebrała w prasie.

Warunki pogodowe nie ulegają wprawdzie dynamicznym zmianom, ale znacznie wpływają na przebieg wyścigów. - Dziś premiera Forza Motorsport 6 w Polsce.  - wiadomość - 2015-09-18
Warunki pogodowe nie ulegają wprawdzie dynamicznym zmianom, ale znacznie wpływają na przebieg wyścigów.

Kolejna część Forzy Motorsport, serii od lat będącej chlubą i jednym z głównych reprezentantów konsol Microsoftu, doczekała się dziś wydania na rynku europejskim. Wśród recenzentów Forzę Motorsport 6 przyjęto ciepło, często określając ją mianem najlepszej gry w serii, głównie ze względu na zachowanie ducha poprzedniczek i jednoczesne wprowadzenie wielu usprawnień dotyczących między innymi symulacyjnego modelu jazdy (do wyścigów na każdej nawierzchni trzeba się odpowiednio przygotować), oprawy wizualnej (tytuł działa w rozdzielczości 1080p oraz w 60 klatkach na sekundę) czy balansu w wewnątrzgrowym systemie ekonomii. W naszej recenzji Dariusz Matusiak przyznał produkcji solidną ocenę 8.5/10.

Forza Motorsport 6 w skrócie:
  • Producent: Turn 10 Studios
  • Wydawca: Microsoft Studios
  • Gatunek: gry wyścigowe – symulatory
  • Platformy sprzętowe: XONE
  • Inne: wsparcie dla kałuż 3D

Dla fanów szybkiej, płynnej i nieco wymagającej jazdy najnowsza Forza wydaje się zatem produkcją idealną (a nawet bezkonkurencyjną), przy okazji będąc realistyczną, symulacyjną przeciwwagą dla zapowiadanego na listopad bieżącego roku Need for Speeda. Przypominamy, iż rodzime wydanie Forzy od Turn 10 Studios posiada pełną polską wersję językową, co oznacza, że oprócz zlokalizowanych podpisów w grze znajduje się polski dubbing.

Poniżej znajdziecie noty wystawione przez inne serwisy branżowe: