Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2015, 10:57

autor: Góral

Divinity: Original Sin II - CD Projekt zaprojektuje jedną z postaci

Włodarze platformy GOG.com, należącej do grupy CD Projekt, wsparli na Kickstarterze grę Divinity: Original Sin II kwotą 10 tysięcy dolarów. Dzięki temu będą mogli zaprojektować postać, która pojawi się w nadchodzącej produkcji studia Larian.

W serwisie Kickstarter cały czas trwa zbiórka pieniędzy na Divinity: Original Sin II. Deweloperzy prosili fanów o 500 tysięcy dolarów, ale udało im się uzbierać dużo, dużo więcej (w chwili pisania niniejszej wiadomości licznik na stronie akcji pokazuje blisko 1,5 miliona dolarów). Wpłat można dokonywać od 5 dolarów wzwyż, otrzymując rozmaite nagrody. Jedną z nich jest możliwość zaprojektowania wraz z deweloperami z Larian Studios postaci, która pojawi się w grze, jednak przyjemność ta kosztuje 10 tysięcy dolarów. Na taki wydatek zdecydowali się włodarze platformy GOG.com, należącej do grupy CD Projekt. Nie wiemy, co też takiego wykombinują nasi rodacy, ale z pewnością niejeden fan firmy ucieszyłby się na widok Geralta w Divinity: Original Sin II. Co ciekawe, sami możecie przyczynić się do zaprojektowania postaci, zamieszczając na Twitterze (w treści należy wpisać hasztag #GOGHero) swoje pomysły.

Good old Geralt pojawi się w Divinity: Original Sin II? - Divinity: Original Sin II - CD Projekt zaprojektuje jedną z postaci - wiadomość - 2015-09-17
Good old Geralt pojawi się w Divinity: Original Sin II?
Divinity: Original Sin II w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: Larian Studios
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2017 rok
  • Inne: GOG.com zaprojektuje jedną z postaci

Premiera Divinity: Original Sin II odbędzie się dopiero w 2017 roku. Gra tworzona jest z myślą o komputerach PC i zaoferuje takie usprawnienia jak czteroosobowy co-op, w którym poszczególni bohaterowie mogą mieć sprzeczne cele. Ponadto produkcja ma być mroczniejsza od wcześniejszej odsłony, a historia głębsza. Krótko pisząc, szykuje się dobry sequel świetnej produkcji.

Przypominam także, że oprócz Divinity: Original Sin II, deweloperzy ze studia Larian pracują obecnie nad Divinity: Original Sin - Enhanced Edition, czyli ulepszoną wersją oryginału z 2014 roku. Gra dostępna będzie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a dodatkowo pojawi się na PC-tach, gdzie rozdawana ma być za darmo posiadaczom pierwotnej edycji.