Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2015, 10:45

autor: Draug

Total War: Warhammer – bitwa krasnoludów z orkami na nowym gameplayu

Studio Creative Assembly i SEGA opublikowały nowy, 16-minutowy gameplay z wyczekiwanej gry strategicznej Total War: Warhammer. Tym razem mamy okazję zobaczyć pełny zapis bitwy między krasnoludami a orkami, nazwanej Ambush at the Thundering Falls.

Niestety, wygląda na to, że doszło do falstartu, bo twórcy zaczęli zdejmować z sieci opublikowany wcześniej gameplay. Dlatego liczcie się z tym, że powyższe nagranie w każdej chwili może nagle zniknąć. Oczywiście zastąpimy je oficjalnym materiałem wideo, gdy tylko się pojawi.

Total War: Warhammer w skrócie:
  • Deweloper: Creative Assembly
  • Wydawca: SEGA
  • Co to jest: strategia osadzona w mrocznym świecie gry figurkowej Warhammer Fantasy Battle
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 2016

Być może zwróciliście uwagę, że wczoraj w sieci nastąpił wysyp relacji z zamkniętego pokazu strategii Total War: Warhammer (my również w nim uczestniczyliśmy). Studio Creative Assembly i firma SEGA pokazały na nim nową bitwę i pozwoliły dziennikarzom ją przetestować. Wspominam o tym dlatego, że dzisiejszy gameplay stanowi uzupełnienie owych relacji – macie okazję zobaczyć to samo starcie, które opisaliśmy w artykule. Materiał wideo prezentuje więc zasadzkę przy Grzmiących Wodospadach (ang. Ambush at the Thundering Falls) – starcie między krasnoludami a zielonoskórymi w podziemnym tunelu wykutym w południowej części Starego Świata. Co istotne, w przeciwieństwie do pierwszego gameplayu (z bitwą na Przełęczy Czarnego Ognia) mamy tu do czynienia z „czystym” zapisem rozgrywki, a nie montażem skryptów i efektownych najazdów kamerą, mającym pokazywać głównie graficzny przepych omawianej gry. Ponadto rozgrywce towarzyszy komentarz deweloperów. Po więcej informacji na temat krasnoludów i powyższej bitwy odsyłam Was do wspomnianej relacji z pokazu:

Krasnoludy to ciężko opancerzeni wojownicy, którzy nie znają lęku – nawet arachnarok im niestraszny. - Total War: Warhammer – bitwa krasnoludów z orkami na nowym gameplayu - wiadomość - 2015-09-17
Krasnoludy to ciężko opancerzeni wojownicy, którzy nie znają lęku – nawet arachnarok im niestraszny.

Total War: Warhammer powstaje wyłącznie z myślą o komputerach osobistych, a jego premiera nastąpi w niesprecyzowanym bliżej okresie 2016 roku. Warto w tym miejscu wspomnieć o niedawnych rewelacjach dotyczących popremierowego rozwoju gry. Co ciekawe, będzie ona tylko pierwszą częścią trylogii strategii osadzonych w Starym Świecie. Każda kolejna pozycja będzie działać samodzielnie, oferując odmienną paletę grywalnych frakcji i inny kawałek uniwersum jako arenę wydarzeń, ale twórcy pozwolą łączyć ze sobą poszczególne części tej warhammerowej podserii. Skutkiem będzie możliwość toczenia rozgrywki na znacznie większej mapie i z udziałem wszystkich grywalnych ras naraz.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War: Warhammer

Total War: Warhammer