Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 września 2015, 10:33

Everest, Młodość - weekendowe premiery filmowe

Druga połowa września przyniesie sporo ciekawych premier. Najbliższy weekend upłynie pod znakiem Everestu, Młodości (to nowy film Paolo Sorrentino) i kontynuacji Więźnia labiryntu.

Everest

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oparty na faktach, pełen rozmachu dramat o wspinaczce na najwyższy szczyt świata. W 1996 roku ekspedycja złożona z bogatych śmiałków zapragnęła wspiąć się na Mount Everest, a finał tego przedsięwzięcia skończył się tragicznie. Teraz twórca świetnych Kontrolerów bierze się za tę opowieść i bez zbytniego skupiania się na łzawych emocjach i w zasadzie bez użycia komputerowych czarów pokazuje, jak to mogło wyglądać. Świetne warunki pogodowe w mgnieniu oka zmieniają się w koszmar, a doborowa obsada musi radzić sobie z przeciwnościami losu. Po premierze filmu na festiwalu w Wenecji pojawiły się recenzje, które dają do zrozumienia, że Everest jest kinem dobrym, choć większe wrażenie robi tu strona techniczna, a nie dramaturgiczna.

  1. Reżyseria: Baltasar Kormakur
  2. Grają: Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, Jason Clarke, Robin Wright

Młodość

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Nagrodzony Oscarem za Wielkie piękno Paolo Sorrentino kontynuuje tworzenie kina o sobie, dla siebie, ale też dla wszystkich tych, którzy kochają dobre opowieści i kinematograficzną poezję. Młodość opowiada o dwóch starzejących się mężczyznach. Jeden to wirtuoz, kompozytor, sława wśród muzyków, drugim zaś jest znany reżyser u schyłku kariery. Ten pierwszy próbuje dogadać się z córką, pełniącą funkcję jego asystentki, zaś ten drugi stara się ukończyć dzieło swego życia. Dowiemy się, co to znaczy wspominać bogate życie, co to znaczy doceniać chwilę, poznamy kilka celnych komentarzy na temat kondycji współczesnej kultury i – najpewniej – będziemy po prostu dobrze się bawić.

  1. Reżyseria: Paolo Sorrentino
  2. Tytuł oryginalny: Youth
  3. Grają: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Więzień labiryntu: Próby ognia (kontynuacja ekranizacji powieści s-f dla młodszych czytelników),
  2. Anatomia zła (dreszczowiec Jacka Bromskiego o pewnym zleceniu),
  3. Klub włóczykijów (przygodowy film na motywach twórczości Edmunda Niziurskiego),
  4. Czy naprawdę wierzysz? (drogi dwunastu różnych osób niespodziewanie krzyżują się – dramat religijny),
  5. Głos Sokurowa (biograficzny film o jednym z najbardziej znanych rosyjskich reżyserów).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.