Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2015, 19:39

autor: Ender

Life is Strange – ostatni epizod zadebiutuje pod koniec października

Twórcy przygodówki Life is Strange potwierdzili, że ostatni epizod gry pojawi się 20 października, a więc prawie 10 miesięcy po debiucie pierwszego odcinka. Proces deweloperski prawie się zakończył, a producenci skupiają się teraz na poprawkach i wyszukiwaniu ewentualnych niedoróbek.

Według producentów gra znalazła ponad milion nabywców - Life is Strange – ostatni epizod zadebiutuje pod koniec października - wiadomość - 2015-09-21
Według producentów gra znalazła ponad milion nabywców

Od czasu debiutu pierwszego odcinka przygodówki Life is Strange, który miała miejsce pod koniec stycznia tego roku, minęło ponad 8 miesięcy. Fani serii, którzy z niecierpliwością oczekujący na finał przygód Max Caulfield ucieszy informacja, że jej twórcy z francuskiego studia Dontnod Entertainment ogłosili właśnie datę premiery piątego i ostatniego epizodu. Według wpisu na oficjalnym blogu firmy Square-Enix, która jest wydawcą Life is Strange, jeden z producentów potwierdził, że wyczekiwany od dwóch miesięcy epizod ukaże się dopiero 20 października. Twórca podziękował nabywcom gry, wyrażając zaskoczenie jej wysoką popularnością, równocześnie przepraszając za to, że na ostatni rozdział historii fani będą musieli czekać jeszcze ponad miesiąc. Zapewnił jednak, że proces deweloperski prawie się zakończył, a jego zespół skupia się teraz na wyszukiwaniu ewentualnych błędów i niedoróbek.

Life is Strange to gra przygodowa, wykorzystująca serialową konwencję, znaną m.in. z produkcji studia Telltale Games. Historia opowiada o Max Caulfield, która po kilku latach nieobecności wróciła do rodzinnego miasteczka Arcadia Bay. Na miejscu spotyka dawno niewidzianą przyjaciółkę z dzieciństwa i odkrywa w sobie tajemniczą moc manipulowania czasem. Gra dostępna jest na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 i Xbox One.

  1. Oficjalna strona gry Life is Strange