Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2015, 17:22

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Life is Strange z milionem sprzedanych kopii; czwarty epizod ukaże się 28 lipca

Studio DONTNOD Entertainment pochwaliło się, że sprzedaż przygodówki Life is Strange przekroczyła milion egzemplarzy. Dodatkowo zdradzono, że czwarty epizod, zatytułowany Dark Room, ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 oraz komputerach PC 28 lipca.

Studio DONTNOD Entertainment zdradziło datę premiery czwartego epizodu przygodówki Life is Strange. Dark Room, bo taki tytuł nosi przedostatni odcinek, ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 oraz komputerach PC 28 lipca. Według opisu twórców: „Max uświadamia sobie, że zmienianie przeszłości może doprowadzić do poważnych konsekwencji, a czas nie jest wielkim uzdrowicielem. Prowadzone przez bohaterkę poszukiwania Rachel Amber doprowadzą ją do wstrząsających wniosków, gdy odkryje Dark Room”. Dodatkowo wyjawiono, że sprzedaż Life is Strange przekroczyła magiczną barierę miliona egzemplarzy, więc szanse na drugi sezon z nową obsadą z pewnością wzrosły, ale obecnie to pieśń przyszłości.

Life is Strange z milionem sprzedanych kopii; czwarty epizod ukaże się 28 lipca - ilustracja #1
Life is Strange z milionem sprzedanych kopii; czwarty epizod ukaże się 28 lipca - ilustracja #2

Life is Strange to gra przygodowa, wykorzystująca serialową konwencję, znaną m.in. z produkcji studia Telltale Games. Historia opowiada o Max Caulfield, która po kilku latach nieobecności wróciła do rodzinnego miasteczka Arcadia Bay. Na miejscu okazuje się, że zaginęła jej koleżanka Rachel Amber, którą musimy odnaleźć, używając w tym celu wyjątkowych mocy głównej bohaterki.

Life is Strange z milionem sprzedanych kopii; czwarty epizod ukaże się 28 lipca - ilustracja #3

Studio DONTNOD Entertainment pracuje obecnie nie tylko nad dokończeniem Life is Strange, ale także nad zapowiedzianą niedawno grą Vampyr. Ma to być RPG akcji na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC, w którym wcielimy się w wampira żyjącego na początku XX wieku w Londynie. Akcja rozgrywać ma się w otwartym świecie, gdzie czekać mają na nas rozmaite zadania, w tym te związane z polowaniem na „jedzenie”. Premiera produkcji została zaplanowana na 2017 rok.