Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2015, 17:30

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Twórcy Kholat i Wiedźmina 3 wspólnie tworzą grę

Studio IMGN.PRO, twórcy gry Kholat, nawiązało współpracę z Fool’s Theory – ekipą składającą się z byłych deweloperów m.in. Wiedźmina 2 i Wiedźmina 3. Obie firmy połączyły siły przy wspólnym tytule opartym na Unreal Engine 4. Za niecały miesiąc możemy spodziewać się jego zapowiedzi.

Fool’s Theory i IMGN.PRO pracują nad wspólną grą. - Twórcy Kholat i Wiedźmina 3 wspólnie tworzą grę - wiadomość - 2015-07-23
Fool’s Theory i IMGN.PRO pracują nad wspólną grą.

Miłośników polskiej myśli deweloperskiej z pewnością zainteresuje fakt, że na horyzoncie majaczy intrygujący choć na razie owiany tajemnicą projekt, tworzony wspólnie przez dwa rodzime studia: IMGN.PRO, odpowiedzialne za oparty na faktach horror Kholat, oraz Fool’s Theory, składające się z osób, które w przeszłości tworzyły takie gry, jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Ancient Space czy Hard West. Choć na oficjalne ujawnienie rzeczonego projektu przyjdzie nam poczekać jeszcze niecały miesiąc (na tej stronie trwa odliczanie), to w tej chwili wiemy, że będziemy mieli do czynienia z produkcją znacznie większą i bardziej rozbudowaną od wcześniej wspomnianego Kholat, a także kompletnie odmienną pod względem klimatu. Enigmatyczny tytuł rozwijany jest w oparciu o next-genowy silnik Unreal Engine 4.

Na temat samej gry wiemy jedynie tyle, ile zdradził Jakub Rokosz – założyciel studia Fool's Theory i szef zespołu deweloperskiego IMGN.PRO (niegdyś starszy projektant questów w CD Projekt RED):

Zaczęliśmy prace nad grą, która będzie odważną fuzją izometrycznych gatunków. […] Gra będzie łamała pewne sprawdzone schematy i więcej informacji na ten temat ujawnimy już niebawem.

Niestety, to wszystko, czym zdecydowano się z nami podzielić. Pozostaje zatem już tylko czekać na kolejne konkrety.