Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 lipca 2015, 17:51

Adventure Time: Puzzle Quest - zadebiutowała nowa odsłona serii gier logicznych z elementami RPG

W usługach App Store i Google Play zadebiutowało Adventure Time: Puzzle Quest, czyli nowa odsłona serii gier logicznych z elementami RPG. Tym razem autorzy umieścili akcję w realiach znanych z serialu animowanego Pora na przygodę!.

Seria Puzzle Quest kontynuuje rozprzestrzenianie się na inne marki. Najnowszym tego owocem jest wydane właśnie The Adventure Time Puzzle Quest, czyli gra logiczna osadzona w realiach popularnego serialu animowanego.

Gra ukazała się wersjach na systemy mobilne iOS oraz Android i na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Projekt wyszedł spod ręki pracowników studia D3, czyli tego samego zespołu, który opracował ciepły przyjęte Marvel Puzzle Quest.

Produkcja przenosi nas świata stworzonego przez Pendletona Warda na potrzeby serialu animowanego Adventure Time, emitowanego przez stację Cartoon Network, a w Polsce znanego pod tytułem Pora na przygodę!. Akcja tej kreskówki toczy się w odległej przyszłości, w krainie Ooo zlokalizowanej na postapokaliptycznej Ziemi, a głównymi bohaterami są chłopiec imieniem Finn oraz magiczny pies Jake, potrafiący dowolnie zmieniać swój kształt i rozmiar.

Puzzle Quest było produkcją, która rozpropagowała łączenie gry logicznej match-3 z elementami RPG i najnowsze wcielenie serii pozostaje wierne tym rozwiązaniom. Zabawa sprowadza się głównie do toczenia bitew z różnorodnymi przeciwnikami. Wszystkie akcje członków naszej drużyny, zarówno ataki, korzystanie z przedmiotów czy aktywacja specjalnych umiejętności odbywa się poprzez manipulowanie obiektami wrzuconymi na planszę składającą się z 42 pól. Musimy to robić w ten sposób, aby uzyskać ciąg minimum trzech przedmiotów tego samego typu, a im dłuższy ciąg stworzymy, tym silniejszy będzie efekt czynności.

Ze wszystkim tym zintegrowano mechanizmy RPG. Wygrane nagradzane są punktami doświadczenia, które wydajemy na rozwijanie statystyk bohaterów i uczenie ich nowych umiejętności. Istotną rolę odgrywa także gromadzenie ekwipunku i odpowiednie wyposażanie członków drużyny. Wszystko to zaserwowano z absurdalnym poczuciem humoru, sprawnie odtwarzającym typ komedii znany z kreskówkowego pierwowzoru.