Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2015, 16:27

autor: Góral

The Dwarves - zapowiedziano RPG od twórców The Book of Unwritten Tales

Studio KING Art Games, znane przede wszystkim z przygodówek The Book of Unwritten Tales, zapowiedziało taktyczne RPG The Dwarves. Tytuł ukaże się w 2016 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach PC.

Studio KING Art Games zaprezentowało pierwszy zwiastun zapowiedzianej ostatnio gry The Dwarves na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC. Obecnie nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów na temat tej produkcji, gdyż deweloper zamierza pokazywać tytuł podczas targów gamescom (5 – 9 sierpnia), a niedługo po nich ma wystartować zbiorka na Kickstarterze, niemniej zdradzono pierwsze konkrety. Będzie to tytuł reprezentujący gatunek taktycznych gier RPG, oparty na powieści fantasy o tym samym tytule, która wyszła spod pióra Markusa Heitza. Niemiecki autor uczestniczy także w produkcji gry, pełniąc rolę konsultanta, choć niewykluczone, że „napisze questa albo dwa”. Sama historia opierać będzie się na pierwszej części The Dwarves, przy czym twórcy nie zamierzają się jej ściśle trzymać i podczas przygody natrafimy na nowe postaci oraz weźmiemy udział w nieznanych wcześniej wydarzeniach.

W The Dwarves będziemy walczyć z wieloma przeciwnikami naraz. - The Dwarves - zapowiedziano RPG od twórców The Book of Unwritten Tales - wiadomość - 2015-07-23
W The Dwarves będziemy walczyć z wieloma przeciwnikami naraz.
The Dwarves w skrócie:
  • Gatunek: taktyczne RPG
  • Deweloper: KING Art Games
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 2016 rok
  • Inne: walki odbywać mają się nawet z setką przeciwników naraz

Głównym bohaterem będzie krasnolud Tungdil, któremu towarzyszyć mają inni herosi (łącznie dwunastu, ale przed każdym starciem wybierać mamy grupkę czterech wojowników) – każdy dysponujący unikalnymi zdolnościami oraz własną opowieścią. Projekt ma się jednak wyróżniać czym innym.

Tym czymś będzie walka. Odbywać ma się ona w ponoć rewolucyjnym systemie Crowd-Combat. Starcia mamy toczyć z całymi hordami wrogów, liczącymi nawet po stu osobników. Podczas zabawy wielką role odegra fizyka. Deweloperzy wytłumaczyli to na prostym przykładzie – gdy wykonamy potężne uderzenie młotem, orkowie zostaną odrzuceni. Podczas „lotu” wpadną na innych przeciwników i niewykluczone, że część z nich spadnie w przepaść, o ile będziemy walczyć np. na moście.

Obecnie to wszystko co wiemy. Premiera produkcji została zaplanowana na 2016 roku.

KING Art Games to niezależne niemieckie studio, istniejące od kilkunastu lat. Deweloper ma na swoim koncie około czterdziestu projektów, ale najbardziej znany jest z serii przygodówek The Book of Unwritten Tales.