Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Flappy Bird (iOS)

Flappy Bird

Słynna gra zręcznościowa, w której kierujemy małym ptaszkiem przemierzającym niebezpieczną lokację pełną wystających rur. Zadaniem gracza jest ich omijanie, aby w ten sposób zebrać jak największą ilość punktów.

Zręcznościowe | indie

Okładka Flappy Bird (iOS)

producent: Dong Nguyen

wydawca: Dong Nguyen

data premiery gry:

24maj2013

iOS

30sty2014

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flappy Bird to jedna z najsłynniejszych gier w historii urządzeń mobilnych. Tytuł stworzony przez wietnamskiego dewelopera Donga Nguyena nie posiada ani przepięknej oprawy graficznej, ani zaawansowanej mechaniki rozgrywki, ale prosty pomysł i nieskomplikowane sterowanie okazały się kluczem do sukcesu.

W grze wcielamy się w małego ptaszka, którego zadaniem jest przelatywanie pomiędzy rurami wystającymi z góry i z dołu ekranu – za ich omijanie otrzymuje się punkty. W teorii brzmi to bardzo prosto, ale w praktyce jest szalenie wymagające. Gracz, stukając palcem w ekran urządzenia, sprawia, że ptak macha skrzydłami, wzbijając się nieco w powietrze, by po chwili zacząć znowu spadać. Utrzymanie prostej linii lotu jest więc bardzo trudne, a miejsca znajdujące się pomiędzy przeszkodami są wąskie, więc łatwo można popełnić błąd kończący zabawę. Pomimo wysokiego poziomu trudności, rozgrywka jest strasznie wciągająca – wywołuje syndrom „jeszcze jednej próby”.

Flappy Bird zasłynęło także z innego powodu. Twórca zaskoczony olbrzymią popularnością swojej produkcji, postanowił usunąć ją ze sklepów Google Play oraz App Store i to w momencie szczytu zainteresowania (przejawiającego się m.in. powstawaniem setek klonów). Wśród powodów tej decyzji wymienił fakt, że gra zrujnowała jego proste życie. Mimo wszystko, po kilku miesiącach tytuł wrócił na rynek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Flappy Bird

odpowiednia dla każdego wieku

Polowanie na wieloryby, czyli ciemne strony gier mobilnych
Polowanie na wieloryby, czyli ciemne strony gier mobilnych

wiadomość28 kwietnia 2015

Bardzo lubimy gry mobilne, ale ich rynek posiada także kilka ciemnych stron. Wybraliśmy te, które nas najbardziej irytują.

Flappy Bird najczęściej wyszukiwaną grą w 2014 roku – raport Google
Flappy Bird najczęściej wyszukiwaną grą w 2014 roku – raport Google

wiadomość16 grudnia 2014

Gra Flappy Bird – prosta zręcznościówka na urządzenia mobilne z ubiegłego roku – okazała się najczęściej wyszukiwanym na Google tematem z naszej branży w tym roku. Dzieło Donga Nguyena zdeklasowało wielkie produkcje, takie jak FIFA 15, Destiny i Titanfall, a nawet wyprzedziło wiele ważnych tematów z innych dziedzin życia, zajmując szóste miejsce w globalnym rankingu.

Swing Copters nową grą twórcy Flappy Bird. Premiera już 21 sierpnia
Swing Copters nową grą twórcy Flappy Bird. Premiera już 21 sierpnia

wiadomość20 sierpnia 2014

Dong Nguyen, twórca jednego z największych mobilnych hitów – zręcznościówki Flappy Bird, ujawnił szczegóły na temat swojej najnowszej produkcji. Swing Copters korzysta z doskonale znanej mechaniki, dodając szczyptę nowych rozwiązań. Premiera na iOS i Androidzie odbędzie się już 21 sierpnia.

Flappy Bird powróci w sierpniu z trybem multiplayer
Flappy Bird powróci w sierpniu z trybem multiplayer

wiadomość16 maja 2014

Twórca Flappy Bird, czyli Dong Nguyen, ogłosił, że gra wróci do sprzedaży w sierpniu tego roku. W porównaniu do pierwowzoru wyposażona zostanie w tryb multiplayer oraz podobno będzie… mniej uzależniająca.

AND
iOS