Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Flappy Bird (iOS)
OkładkaFlappy Bird (iOS)

Flappy Bird

Słynna gra zręcznościowa, w której kierujemy małym ptaszkiem przemierzającym niebezpieczną lokację pełną wystających rur. Zadaniem gracza jest ich omijanie, aby w ten sposób zebrać jak największą ilość punktów.

Zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flappy Bird Premiera

24maj2013

iOS

30sty2014

AND

producent: Dong Nguyen wydawca: Dong Nguyen

Gry podobne do Flappy Bird

Timberman

Chicken Scream

Orbt

Flappy Bird to jedna z najsłynniejszych gier w historii urządzeń mobilnych. Tytuł stworzony przez wietnamskiego dewelopera Donga Nguyena nie posiada ani przepięknej oprawy graficznej, ani zaawansowanej mechaniki rozgrywki, ale prosty pomysł i nieskomplikowane sterowanie okazały się kluczem do sukcesu.

W grze wcielamy się w małego ptaszka, którego zadaniem jest przelatywanie pomiędzy rurami wystającymi z góry i z dołu ekranu – za ich omijanie otrzymuje się punkty. W teorii brzmi to bardzo prosto, ale w praktyce jest szalenie wymagające. Gracz, stukając palcem w ekran urządzenia, sprawia, że ptak macha skrzydłami, wzbijając się nieco w powietrze, by po chwili zacząć znowu spadać. Utrzymanie prostej linii lotu jest więc bardzo trudne, a miejsca znajdujące się pomiędzy przeszkodami są wąskie, więc łatwo można popełnić błąd kończący zabawę. Pomimo wysokiego poziomu trudności, rozgrywka jest strasznie wciągająca – wywołuje syndrom „jeszcze jednej próby”.

Flappy Bird zasłynęło także z innego powodu. Twórca zaskoczony olbrzymią popularnością swojej produkcji, postanowił usunąć ją ze sklepów Google Play oraz App Store i to w momencie szczytu zainteresowania (przejawiającego się m.in. powstawaniem setek klonów). Wśród powodów tej decyzji wymienił fakt, że gra zrujnowała jego proste życie. Mimo wszystko, po kilku miesiącach tytuł wrócił na rynek.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 1,7 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Flappy Bird: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS