Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 maja 2014, 11:53

autor: Adrian Werner

Flappy Bird powróci w sierpniu z trybem multiplayer

Twórca Flappy Bird, czyli Dong Nguyen, ogłosił, że gra wróci do sprzedaży w sierpniu tego roku. W porównaniu do pierwowzoru wyposażona zostanie w tryb multiplayer oraz podobno będzie… mniej uzależniająca.

Flappy Bird stało się największym mobilnym fenomenem tego roku. Po kilku miesiącach od premiery popularność gry eksplodowała i okazała się zbyt przytłaczająca dla autora, który w lutym usunął ją z App Store i Google Play. Nie wykluczył wtedy jednak, że w przyszłości aplikacja może powrócić. Teraz wiemy już, że nastąpi to w sierpniu.

Informacje te pochodzą z wywiadu, jaki twórca gry, czyli Dong Nguyen, udzielił serwisowi CNBC. Co ciekawe, Flappy Bird powróci w odmienionej postaci. Dodany zostanie tryb wieloosobowy, a mechanizmy rozgrywki zostaną zmodyfikowane, tak aby produkcja nie uzależniała tak bardzo jak pierwowzór. Autor wprowadził takie poprawki, gdyż miał wyrzuty sumienia, że użytkownicy spędzają długie godziny w jego dziele zamiast zajmować się czymś produktywnym.

Przypomnijmy, że Flappy Bird zadebiutował w maju 2013 roku na iOS. Początkowo nic nie zapowiadało fenomenalnej popularności projektu. Ta nadeszła dopiero w styczniu tego roku, gdy w trudnych do wytłumaczenia okolicznościach trafiła na szczyt najlepiej sprzedających się gier miesiąca w App Store. Szybko opracowano wersję na Androida i wkrótce Nguyen zarabiał dziennie ponad 50 tys. dolarów. Gdy podjął on decyzję o wycofaniu projektu rynek dosłownie zalały podróbki. Sytuacja w pewnym momencie była tak zła, że każdego dnia publikowano kilkadziesiąt klonów i firmy Apple oraz Google zaczęły w końcu odmawiać publikacji większości tego typu tytułów.

Warto na koniec wspomnieć, że Dong Nguyen pracuje także nad kilkoma innymi grami. Jedna z nich ma opowiadać o mężczyźnie przeskakującym między dachami wieżowców.

Jeśli nie macie ochoty czekać do sierpnia to warto zainteresować się najlepszym w naszej opinii klonem Flappy Bird, czyli FlapThulhu: Flappy Madness, w którym kierujemy wielkim przedwiecznym. Gra jest dopracowana i dzięki stylistyce zabawnego horroru potrafi skutecznie zabawić. Wspominamy o tym projekcie, gdyż właśnie zadebiutował on na Google Play.