Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 sierpnia 2014, 09:56

autor: Jiker

Swing Copters nową grą twórcy Flappy Bird. Premiera już 21 sierpnia

Dong Nguyen, twórca jednego z największych mobilnych hitów – zręcznościówki Flappy Bird, ujawnił szczegóły na temat swojej najnowszej produkcji. Swing Copters korzysta z doskonale znanej mechaniki, dodając szczyptę nowych rozwiązań. Premiera na iOS i Androidzie odbędzie się już 21 sierpnia.

W momencie, gdy szał związany z niesamowitym sukcesem Flappy Bird i jeszcze bardziej zaskakującym wycofaniem gry z rynku niemal zupełnie minął, Dong Nguyen, autor jednego z największych mobilnych fenomenów w historii, ujawnił na łamach serwisu Touch Arcade swój kolejny projekt. Jest nim zręcznościówka Swing Copters, która zapowiada się na jeszcze twardszy orzech do zgryzienia od Flappy Bird. Gra zadebiutuje na smartfonach i tabletach z systemami iOS oraz Android już niebawem, bo 21 sierpnia.

W Swing Copters przejmiemy kontrolę nad stworkiem wyposażonym w kask ze śmigłem. Pod względem rozgrywki, tytuł będzie bazować na podobnych rozwiązaniach, co Flappy Bird – celem zabawy ma być osiągnięcie jak najwyższego wyniku punktowego. Punkty będziemy otrzymywać za każdą udaną próbę przeciśnięcia się przez wąskie przesmyki w rozstawionych poziomo platformach. Od Flappy Bird grę odróżniać będzie fakt, że ruch odbywać się będzie w górę, a pokonywanie kolejnych przesmyków utrudnią znajdujące się na ich końcach, pozostające w ciągłym ruchu młotki. Problemy niejednemu graczowi sprawi też zapewne dosyć niestabilny model lotu.

Gra zapowiada się na jeszcze bardziej wymagającą od Flappy Bird – taką też opinię wystawił jej redaktor serwisu Touch Arcade, który miał już okazję sprawdzić grę w akcji. Niewątpliwie będzie też równie uzależniająca. Tytuł zostanie udostępniony za darmo, w wersji z reklamami, które będzie można wyłączyć po dokonaniu wewnętrznej wpłaty w wysokości około 3 złotych.

Swing Copters nie należy utożsamiać z nową wersją Flappy Bird, której sierpniowy debiut był zapowiadany przez Donga Nguyena i jego studio .Gears od maja. Premiera odświeżonej, rozbudowanej edycji hitu – pod tytułem Flappy Bird Family – miała bowiem miejsce na początku tego miesiąca. Niestety, produkcja wzbogacona o nowe przeszkody, a także opcję wieloosobową ukazała się wyłącznie na urządzeniach Amazon Fire TV. Ciągle nie wiemy, czy marka powróci na smartfony i tablety z Androidem oraz iOS.

Wydane w maju 2013 roku Flappy Bird osiągnęło maksimum popularności dopiero pół roku później. W szczytowym momencie gra przynosiła swojemu twórcy ponad 50 tysięcy dolarów przychodu z reklam dziennie. Dong Nguyen nie cieszył się jednak z takiego obrotu spraw, twierdząc, że media przeceniły jego grę. „Nie chciałem, żeby do czegoś takiego doszło. Proszę, zwróćcie mi spokój”, oznajmił wietnamski deweloper, po czym w lutym zdecydował się usunąć swoją grę z oferty platform App Store i Google Play. Olbrzymi sukces przyciągnął wielu naśladowców – w pewnym momencie nowe klony Flappy Bird trafiały do App Store średnio co 24 minuty. Kopii było w końcu tak dużo, że Apple i Google przestały dopuszczać do obiegu gry ze słowem „Flappy” w tytule.