Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 sierpnia 2014, 09:41

autor: Draug

Valve Software wymarzonym miejscem pracy dla deweloperów – sondaż IGDA

Amerykańskie stowarzyszenie IGDA przeprowadziło sondaż wśród 2,2 tysiąca deweloperów, zadając im pytanie, w jakiej firmie najbardziej chcieliby pracować. Na pierwszym miejscu wylądowało Valve Software, jednak już na drugiej lokacie znalazła się odpowiedź wyrażająca chęć otworzenia własnej spółki.

Deweloperom zrzeszonym w IGDA marzy się głównie praca dla Valve Software. - Valve Software wymarzonym miejscem pracy dla deweloperów – sondaż IGDA - wiadomość - 2014-08-20
Deweloperom zrzeszonym w IGDA marzy się głównie praca dla Valve Software.

Amerykańskie stowarzyszenie IGDA – International Game Developers Association – postanowiło sprawdzić, jakie firmy są obiektem marzeń twórców gier jako miejsca pracy. Badanie przeprowadzono wśród 2,2 tysiąca deweloperów zrzeszonych w IGDA, zajmujących się zarówno grami, jak i platformami społecznościowymi i technologiami. Oto dziesięć odpowiedzi, jakie padały najczęściej wobec pytania „W jakiej firmie chciał(a)byś pracować?”:

  • Valve Software
  • W swojej własnej firmie
  • Activision Blizzard
  • BioWare
  • Ubisoft
  • Tam, gdzie obecnie pracuję
  • Nintendo
  • Naughty Dog
  • Double Fine
  • Bethesda Game Studios

Jak widać, deweloperów ciągnie do gigantów (Valve, Activision Blizzard, Ubisoft) albo przynajmniej do studiów, które tworzą bardzo udane i/lub kreatywne gry (BioWare, Naughty Dog, Double Fine). Interesujące jest również parcie na niezależność, wyrażające się odpowiedzią na drugiej lokacie. No i warto spojrzeć na najniższy stopień podium i zastanowić się, czy osobom udzielającym odpowiedzi „Activision Blizzard” chodziło bardziej o pracę w Activision, czy w Blizzard Entertainment?

Valve Software wymarzonym miejscem pracy dla deweloperów – sondaż IGDA - ilustracja #2International Game Developers Association powstało w 1994 roku (pierwotnie jako Computer Game Developers Association), stawiając sobie za cel powołanie do życia organizacji, która zrzeszałaby twórców gier i reprezentowała ich interesy w amerykańskim Kongresie. Na przestrzeni lat stowarzyszenie rozszerzyło się na cały świat i przeniosło na wiele innych obszarów działalności. Dziś wśród pryncypiów omawianej organizacji wymienia się takie wartości jak podnoszenie standardów panujących w branży i globalne zwiększanie jej zasięgu oraz obrona interesów deweloperów. Jedną z form działalności IGDA stanowi Global Game Jam – impreza organizowana na początku każdego roku, podczas której młodzi twórcy spotykają się na parę dni, by tworzyć gry w małych zespołach. Polską edycją tego wydarzenia jest krakowski Krak Jam.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.