Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSANDWP
Okładka The Firm (iOS)
OkładkaThe Firm (iOS)

The Firm

Zrealizowana w stylu retro gra zręcznościowa, będąca satyrą na współczesną korporacyjną rzeczywistość.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Firm Premiera

19sie2014

iOS

17mar2015

WP

14kwi2015

AND

Gry podobne do The Firm

Timberman

Papers, Please

Flappy Bird

The Firm jest prostą w założeniach grą zręcznościową, w której jako szeregowy pracownik korporacji jesteśmy zmuszeni do błyskawicznego podejmowania decyzji inwestycyjnych, mających wpływ na przyszłość całej firmy. Tytuł stanowiący swoistą satyrę na współczesną korporacyjną rzeczywistość został opracowany przez niewielkie, niezależne szwajcarskie studio Sunnyside Games.

W grze wcielamy się w szarego pracownika potężnej firmy, który z dnia na dzień może doczekać się zarówno spektakularnego awansu, jak i wyrzucenia z pracy pod byle jakim pretekstem. Na biurko trafia cały stos papierów, a naszym zadaniem jest ich sprawne zatwierdzanie bądź odrzucanie, w zależności od korzyści jakie mogą one przynieść naszej korporacji. Zielone papiery (oznaczające rentowne inwestycje) akceptujemy przesuwając w lewą stronę ekranu, jeśli ukazany na nich wykres rośnie, odrzucamy zaś jeśli maleje. Z czerwonymi papierami (nierentownymi) postępujemy odwrotnie: kupujemy, gdy wykres idzie w dół, a sprzedajemy w przeciwnym wypadku.

Celem zabawy jest rzecz jasna zarobienie dla naszej firmy jak największych pieniędzy, a naszym głównym przeciwnikiem w grze jest upływający czas. Sterta papierów rośnie z każdą sekundą, a zbyt wolne tempo pracy lub duża ilość błędnie podjętych decyzji może w każdej chwili przyczynić się do zwolnienia. Jak to często bywa w korporacjach – na nasze miejsce czeka cała kolejka chętnych. Na szczęście możemy też wspomagać się zakupionymi na czarnym rynku dopalaczami, takimi jak mnożnik dolarów, spowolnienie czasu czy automatyczny pilot.

Mechanikę rozgrywki można by określić jako połączenie Papers, Please z naszym rodzimym Timbermanem. Obie to produkcje niezależne, którym udało się osiągnąć spory sukces. Dodatkowym łącznikiem jest podobna, zrealizowana w stylu retro oprawa graficzna, złożona z charakterystycznie rozpikselowanych scenerii oraz postaci.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Firm: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
WP