Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 kwietnia 2015, 13:24

autor: Jiker

The Firm – satyryczna zręcznościówka zadebiutowała na Androidzie

Wywodzący się ze Szwajcarii, niezależny zespół Sunnyside Games wydał grę The Firm – próbę zobrazowania brutalnych reguł rządzących działalnością wielkich światowych korporacji – na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Tytuł kosztuje niecałe 5 złotych.

The Firm – prosta zręcznościówka, będąca satyrą na działalność wielkich światowych korporacji – od blisko ośmiu miesięcy bawi posiadaczy iPhone’a i iPada. Dzieło szwajcarskiego, niezależnego studia Sunnyside Games (Towaga) okazało się jedną z ciekawszych gier mobilnych ubiegłego roku. Od niedawna poznają się na nim użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android. Tytuł zadebiutował na platformie Google Play w cenie niecałych 5 złotych.

W The Firm – łączącej elementy takich produkcji jak Papers, Please i Timberman – gracz wciela się w początkującego handlowca, który znajduje zatrudnienie w tytułowej Firmie. Jego rola polega na podejmowaniu decyzji w sprawie zakupu akcji. Użytkownik dokonuje tego zatwierdzając lub odrzucając dostarczane na biurko wnioski. Pozytywnie rozpatruje wyłącznie te propozycje, które dotyczą zielonych firm mogących pochwalić się wzrostem cen akcji oraz czerwonych przedsiębiorstw wykazujących tendencję spadkową.

Przewalanie rosnącej sterty kolorowych papierów następuje poprzez naciskanie lewej (wniosek odrzucony) lub prawej strony ekranu (wniosek zatwierdzony). Podejmowanie decyzji nie nastręczałoby wielu problemów, gdyby nie fakt, że trzeba to robić w błyskawicznym tempie. Jeśli gracz będzie zbyt długo zwlekał, zauważy to bezduszne szefostwo i pozbawi go stanowiska, zanim na dobre rozgości się za biurkiem.

Za każdy dobrze rozpatrzony wniosek gracz otrzymuje prowizję – celem rozgrywki jest zarobienie jak największej sumy pieniędzy, zanim podwinie się nam noga i wylądujemy na bruku. Pomagają w tym różnego rodzaju dopalacze, jakie w zamian za zarobione dolary można zakupić na czarnym rynku (mnożnik dolarów, spowolnienie akcji, automatyczny pilot itp.). Prosta w założeniach mechanika rozgrywki na dłuższą metę może być nieco nużąca, ale na krótkie posiedzenia The Firm nadaje się idealnie. Nie sposób nie zwrócić też uwagi na piękną, pixel-artową oprawę graficzną.