Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2016, 12:43

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 października 2016 r.)

Miniony tydzień okazał się dla polskiego rynku gier całkiem owocny. Do sprzedaży trafiła strzelanka BUTCHER, zapowiedziano konsolowe wersje FPS-a Inner Chains, podano datę premiery projektu Alice VR, pokazano Timbermana w wersji na XOne oraz przyznano kolejną prestiżową nagrodę This War of Mine.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była premiera gry BUTCHER. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (3-9 października 2016 r.) - wiadomość - 2016-10-10
Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była premiera gry BUTCHER.

Zapowiedzi

Alice VR - polska kosmiczna przygodówka ukaże się 27 października

Firma Klabater, będąca specjalnym oddziałem CDP.pl zajmującym się wydawaniem gier niezależnych, ujawniła datę premiery Alice VR, czyli przygodówki eksploracyjnej autorstwa gliwickiego studia Carbon. Produkcja ukaże się 27 października bieżącego roku i zapewni wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości (Oculus Rift, HTC Vive i OSVR), choć nie zabraknie także opcji zabawy na tradycyjnych monitorach.

Poza samą grą każdy nabywca dostanie rozmaite cyfrowe dodatki, w tym ścieżkę dźwiękową, tapety, materiały wideo i 40-stronicowy artbook.

Pozostałe wieści

Premiera gry BUTCHER

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiła gra BUTCHER, czyli brutalna dwuwymiarowa strzelanka, będąca najnowszym projektem znanego z Soldat i King’s Arthur’s Gold polskiego studia Transhuman Design. Produkcja dostępna jest wyłącznie na pecety.

Celem autorów było odtworzenie w dwóch wymiarach dynamiki i brutalności klasycznych FPS-ów z lat 90. ubiegłego wieku, takich jak Doom czy Quake. Podczas zabawy gracz kontroluje ciężko uzbrojonego cyborga przemierzającego pełne wrogów mapy. Sterowanie ruchami postaci odbywa się za pomocą klawiatury, a do celowania wykorzystujemy myszkę.

Inner Chains - polski FPS ukaże się także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Firma IMGN.PRO poinformowała, że znajdujący się w jej planach wydawniczych polski FPS Inner Chains ukaże się nie tylko na pecety, ale również na Xboksa One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zapowiedzi wersji konsolowych towarzyszył zestaw nowych screenów. Przypomnijmy, że nad projektem pracuje studio Telepaths' Tree.

Timberman – zwiastun wersji na Xboksa Ona

W sieci pojawił się nowy zwiastun konwersji gry Timberman na Xboksa One. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że wydanie to otrzyma tryb multiplayer dla dwóch, czterech lub ośmiu osób. Na odblokowanie czeka dwadzieścia postaci, z czego cztery dostępne będą wyłącznie na konsolę firmy Microsoft.

Przypomnijmy, że produkcję opracowało polskie studio Digital Melody. Wersje na pecety i urządzenia mobilne pobrano ponad 30 mln razy.

This War of Mine z Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (3-9 października 2016 r.) - ilustracja #5

Na koniec warto wspomnieć, że w zeszłym tygodniu odbyła się w Łazienkach Królewskich gala, podczas której wręczono Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatem w kategorii „kultura cyfrowa” zostało studio 11 bit za grę This War of Mine.

Ciekawe linki

  1. FIFA 17 bezkonkurencyjna. Top Empik - Tydzień 38 i 39
  2. Warhammer Vermintide od dziś dostępne na konsolach
  3. Vivid Games wyda pierwszy tytuł indie - Road Survivor
  4. Cdp.pl na Poznań Game Arena 2016 – pokazy Elex, SpellForce 3, Syberia 3, Alice VR i więcej