Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2022, 19:02

Polskie This War of Mine ma już 8 lat; oto największe osiągnięcia gry

This War of Mine obchodzi 8 urodziny. Z tej okazji deweloperzy z 11 bit studios postanowili uczcić największe sukcesy gry.

Źródło fot. 11 bit studios
i

This War of Mine skończyło dziś osiem lat. Z tej okazji 11 bit studios postanowiło podsumować sukcesy tej nietypowej gry wojennej, przytaczając jej największe osiągnięcia.

Najważniejsze informacje związane z historią This War of Mine opublikowano między innymi na Facebooku naszego rodzimego studia. Znajdziemy tam zbiór ciekawych faktów na temat produkcji i jej wpływu na rzeczywistość.

  1. Łącznie sprzedano ponad 7 milionów kopii gry.
  2. Około 20% grających udało się przetrwać grę, nie powodując przy tym śmierci żadnej ze startowych postaci.
  3. Po inwazji Rosji na Ukrainę zorganizowana została zbiórka charytatywna, w ramach której cały przychód z gry wygenerowany w dniach od 24 lutego do 3 marca 2022 roku trafił do Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Wówczas na zakup gry zdecydowało się ponad 200 000 osób i ostatecznie zebrano prawie 4 miliony złotych.
  4. Deweloperzy sprzedają również DLC War Child Charity, z którego przychody w całości idą do tytułowej organizacji charytatywnej. W ramach tej akcji zebrano ponad 2 500 000 zł.
  5. This War of Mine zostało wpisane na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych dla liceów w Polsce.

Oczywiście większość powyższych faktów był nam wcześniej znana. Nadal jednak stanowią one interesujące podsumowanie minionych ośmiu lat.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej