Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2016, 10:55

autor: Adrian Werner

BUTCHER - zadebiutowała polska gra akcji od autorów Soldat i King’s Arthur’s Gold

Do sprzedaży trafiła gra BUTCHER, czyli brutalna dwuwymiarowa strzelanka, będąca najnowszym projektem znanego z Soldat i King’s Arthur’s Gold polskiego studia Transhuman Design.

Znane z takich gier jak Trench Run, King Arthur's Gold oraz przede wszystkim kultowego Soldat polskie studio Transhuman Design wypuściło wczoraj wieczorem swoją najnowszą grę, czyli dwuwymiarową strzelankę BUTCHER. Produkcja dostępna jest wyłącznie na pecety i można ją kupić m.in. w serwisie Steam za 8,99 euro, czyli około 39 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery i po 12 października podskoczy do 9,99 euro (ok. 43 zł).

Gra wyglądem przypomina platformówki, ale cała rozgrywka jest czysto strzelankowa. Celem autorów było odtworzenie w dwóch wymiarach dynamiki i brutalności klasycznych FPS-ów z lat 90. ubiegłego wieku, takich jak Doom czy Quake. Zgodnie z tymi tradycjami, fabuła jest tutaj szczątkowa. Wcielamy się po prostu w ciężko uzbrojonego cyborga, którego jedynym celem jest zniszczenie wszystkiego co się rusza.

W BUTCHER postacią kierujemy za pomocą klawiatury, a celowanie odbywa się myszką. Grę opracowano z myślą o ludziach szukających prawdziwych wyzwań. Jak to lekko żartobliwie twierdzą autorzy, najniższym poziomem trudności jest Hard. Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie, a przeciwnicy skuteczni i trudni do ubicia.

Do dyspozycji gracza oddano bogaty arsenał, obejmujący m.in. różne karabiny, granatnik, railguna, a nawet piłę łańcuchową. Ponadto w walce wykorzystujemy otoczenie. Mapy pełne są różnych zagrożeń, takich jak haki na ścianach, zbiorniki lawy, pułapki czy agresywna fauna i wszystko to może być przydatne do eliminowania wrogów.

W sumie na przejście czeka dwadzieścia obszernych poziomów. Opracowano je w stylistyce retro, gdzie wszystko zbudowane jest z dużych pikseli. Jednocześnie animacje postaci są wyśmienite, a do tego na każdej mapie ekran zalewany jest hektolitrami krwi, co w sumie daje ciekawie wyglądającą produkcję.

Warto na koniec wspomnieć, że jakiś czas temu autorzy udostępnili prototyp gry w formie przeglądarkowej. Od tego czasu BUTCHER został mocno ulepszony pod każdym względem, ale ta pierwotna wersja wciąż pozwala własnoręcznie przetestować podstawowe założenia projektu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. BUTCHER w Steam
  3. BUTCHER w GOG.com