Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 października 2016, 09:49

Wołyń, Osobliwy dom pani Peregrine - weekendowe premiery filmowe

Pierwsze październikowe filmowe premiery zamykają się w liczbie 4 sztuk. Jutro do kin wchodzi głośny Wołyń Wojtka Smarzowskiego, nowość od Tima Burtona - Osobliwy dom pani Peregrine, ekranizacja Dziewczyny z pociągu i dramat Belgica.

Wołyń

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Drugi, po Ostatniej rodzinie, polski film, na który czekało wielu ludzi i który zdaje się spełniać wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Wołyń powstawał w bólach przez kilka lat, ale efekt końcowy ma być wynagrodzeniem dla cierpliwych. Nowy film Smarzowskiego jest brutalny, prawdziwy i ma nie oceniać, a jedynie prezentować zapomniany wątek z czasów II wojny światowej. Tłem dla ludobójstwa ma być historia tragicznej miłości Zosi do przystojnego Ukraińca. Film został czterokrotnie nagrodzony na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a recenzje są w zasadzie jednoznacznie pozytywne.

  1. Reżyseria: Wojciech Smarzowski
  2. Grają: Michalina Łabacz, Akradiusz Jakubik, Adrian Zaremba

Osobliwy dom pani Peregrine

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Druga duża premiera tego weekendu to film wybitnie rozrywkowy. Tim Burton, którego forma ostatnio nie jest najwyższa, podobno powrócił do klimatu i jakości sprzed lat. Osobliwy dom pani Peregrine jest ekranizacją powieści pod tym samym tytułem przedstawiającym magiczną placówkę dla magicznych ludzi. Najprostszym skojarzeniem będzie chyba uniwersum X-Men, ale w estetyce fantasy. Młody chłopak, który nie zna swojej mocy, trafia do przybytku, poznaje nowych znajomych i dowiaduje się, że zaraz będzie musiał wszystkich ocalić. Normalka. Ładne kadry, pokręcony styl wizualny, zdolna obsada i czarny humor mają zapewnić widzom dwie godziny solidnej zabawy.

  1. Reżyseria: Tim Burton
  2. Tytuł oryginalny: Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children
  3. Grają: Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. jackson

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Dziewczyna z pociągu (ekranizacja popularnego dreszczowca – bohaterka podglądająca życie pewnej pary staje się uwikłana w zaginięcie kobiety),
  2. Belgica (belgijski dramat o dwóch, mocno różniących się od siebie, braciach prowadzących wspólnie tytułowy bar).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Ostatnia aktualizacja: 2016-10-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.