Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2016, 18:47

autor: Góral

Alice VR - polska kosmiczna przygodówka ukaże się 27 października

Firma Klabater, wydawca gry Alice VR, poinformowała, że tytuł rodzimego studia Carbon ukaże się 27 października w cyfrowej dystrybucji na PC-tach i urządzeniach wirtualnej rzeczywistości.

Firma Klabater, specjalny oddział CDP.pl zajmujący się wydawaniem gier niezależnych, ujawniła datę premiery polskiej przygodówki eksploracyjnej Alice VR. Produkcja ukaże się 27 października bieżącego roku i dostępna będzie na urządzeniach wirtualnej rzeczywistości (Oculus Rift, HTC Vive i OSVR). Co ważne, jeżeli nie posiadacie żadnych z wymienionych gogli, to i tak będziecie mogli sprawdzić projekt studia Carbon, gdyż został on przystosowany także do działania na zwykłych monitorach. W przesłanej wiadomości prasowej ujawniono również, że tytuł zadebiutuje w kilku wersjach językowych, w tym w pełnej polskiej. Nie zdradzono jeszcze ceny Alice VR, ale wiemy za to, że do wszystkich zakupów dodawane będą rozmaite cyfrowe dodatki, w tym ścieżka dźwiękowa, tapety, materiały wideo i 40-stronicowy artbook.

Alice VR w skrócie:
  • przygodowa gra eksploracyjna;
  • za produkcję odpowiada rodzime studio Carbon;
  • ukaże się 27 października bieżącego roku w cyfrowej dystrybucji na PC-tach i urządzeniach wirtualnej rzeczywistości.

Powyżej obejrzycie najnowszy materiał promocyjny produkcji, na którym deweloperzy ze studia Carbon opowiadają o swojej grze, inspiracjach i nie tylko. Jeżeli jesteście ciekawi tego projektu, to przypominamy, że będziecie go mogli przetestować na zbliżających się wielkimi krokami targach T-Mobile Warsaw Games Week, które odbędą się w dniach 13 – 16 października na terenie EXPO XXI w Warszawie. Alice VR pojawi się również w Poznaniu na Poznań Game Arena (21 – 23 października).

Alice VR - polska kosmiczna przygodówka ukaże się 27 października - ilustracja #2

W Alice VR wcielimy się w kosmicznego podróżnika, który zostaje zmuszony do awaryjnego lądowania na planecie Speculo, w celu zatankowania pojazdu. Niestety na miejscu okazuje się, że wszyscy mieszkańcy gdzieś zniknęli, więc z pozoru banalne zadanie szybko zamienia się w coś poważniejszego. Rozgrywka w produkcji skupia się na eksploracji kolejnych lokacji, w których czekają na nas rozmaite łamigłówki. Co ważne, zabawa jest nieliniowa i oferuje kilka zakończeń przygody.