Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2022, 18:05

autor: Zuzanna Domeradzka

Nauczycielka z Poznania chwali This War of Mine jako szkolną lekturę

Jak sprawdza się polska gra This War of Mine jako lektura szkolna? Jedna z nauczycielek z poznańskiego liceum wypowiedziała się na ten temat.

Źródło fot. store.epicgames.com
i

This War of Mine od naszego rodzimego studia 11 bit już od roku szkolnego 2020/21 jest dostępne jako lektura uzupełniająca. Do końca tego roku proces włączania gry do polskiego programu nauczania ma być oficjalnie zakończony. Jak rzeczywiście sprawdza się idea gry jako lektury w szkołach?

11 bit studios opublikowało na swoim profilu na Twitterze krótki wywiad z Iloną Starostą, która naucza języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Według niej obcowanie z grą na lekcji było bardzo ciekawym doświadczeniem.

Gra komputerowa jest naturalną przestrzenią życia naszych uczniów. A warto wykorzystywać to, co dla ucznia jest naturalne, żywe i autentyczne, żeby nawiązywać z nim relację.

Według Ilony Starosty zajmowanie się This War of Mine na lekcji było dość podobne do omawiania tradycyjnej, książkowej lektury. Uczniowie na początku sami przechodzili grę i robili notatki, a potem wypowiadali się na forum klasy, skupiając uwagę na refleksjach na temat przetrwania za wszelką cenę. Cały wywiad z nauczycielką możecie zobaczyć poniżej.

Ministerstwo Edukacji co prawda nie narzuca sposobu wykorzystywania This War of Mine na lekcjach, ale stworzyło specjalną broszurę informacyjną w ramach pomocy. Gra jest dostępna do pobrania za darmo dla wszystkich pełnoletnich uczniów (ze względu na oznaczenie wiekowe PEGI 18+ tytułu) i nauczycieli szkół średnich, którzy chcą po nią sięgnąć.

  1. 11 bit studios – oficjalna strona
  2. This War of Mine – poradnik do gry