Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2022, 09:20

autor: Damian Miśta

Nowe życie World War 3 nie jest usłane różami; otwarta beta ma problemy

Polska gra World War 3 przeszła na model free-to-play w ramach otwartej bety i - niestety - mierzy się z wieloma problemami. Wielu graczy nie może dołączyć do rozgrywki po nienaturalnie długim czasie pobierania produkcji.

Źródło fot. The Farm 51
i

29 września rozpoczęły się otwarte beta-testy polskiej sieciowej strzelanki World War 3 studia The Farm 51, która tym samym przeszła na model free-to-play. Niestety, gracze chcący wypróbować projekt spotkali się z wieloma problemami, których twórcom, mimo zapewnień, nadal nie udało się naprawić. Użytkownicy skarżą się przede wszystkim na działanie launchera WW3 i matchmakingu.

Jak twierdzą, pobieranie zawartości przy użyciu owego klienta odbywa się przy słabym wykorzystaniu ich łącza i trwa wiele godzin. Kolejną bolączką jest błąd autoryzacji po wejściu do gry, który uniemożliwia rozpoczęcie rozgrywki (udaje się to dopiero po wielu próbach). Trudności sprawia także rozpoczęcie zabawy, gdyż wyszukiwanie meczów trwa bardzo długo. Chcący sprawdzić polską produkcję mówią, że doświadczyli wielu godzin frustracji.

WW3 otrzymało liczne negatywne recenzje od użytkowników Steama za powyższe problemy techniczne. Według ogólnego wskaźnika z ostatnich 30 dni, w chwili pisania artykułu 71% z 2378 opinii było negatywnych. Zauważalny skok nastąpił 30 września wraz z publikacją 1085 „czerwonych” not (przy 315 „pozytywach”). Dzisiaj gra otrzymała do tej pory 236 ostrzeżeń od graczy i 48 pozytywnych opinii. Oto przykładowe recenzje (zachowano oryginalną pisownię):

Symulator wiecznego szukania lobby. Prawie 2h gry a gralem na jednej mapie przez 5 min LIKE

Po pierwsze gra korzysta z launchera, który używa najnowocześniejszej technologii z 2005 roku i pobiera grę przez peer 2 peer. Efekt tego jest taki, że 65 GB, które normalnie na moim łączu 500Mb/s pobrałbym w nieco ponad 20 minut, tutaj pobiera się ponad 7 godzin z zawrotną prędkością 2-3 MB/s.[…]

Tragedia. Pobieranie 2mb/s, ciągłe błędy związane z autoryzacja gracza czy inne bzdury. Dosłownie gra sama blokuje żeby w nią nie grać.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej