Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 20:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

SCUM – zapowiedziano survivalową grę z otwartym światem od twórców serii Serious Sam

Studia Gamepires i Croteam oraz firma Devolver Digital pracują nad survivalową grą z otwartym światem nazwaną SCUM. Podczas zabawy wcielimy się w więźniów walczących o życie w ramach brutalnego telewizyjnego widowiska.

Firma Devolver Digital zapowiedziała SCUM – grę tworzoną przez studia Gamepires (deweloperzy Gas Guzzlers Extreme) oraz Croteam (seria Serious Sam). Produkcja skupiać ma się na telewizyjnym show, a właściwie to na jego drugim sezonie, w którym więźniowie walczą o życie na terenie wyspy Bagne de Cayenne. Nie zdradzono zbyt wielu szczegółów związanych z rozgrywką, ale wiemy, że będzie to multiplayerowa gra z otwartym światem. Tytuł wyróżniać ma się m.in. bardzo rozbudowanym systemem dostosowywania postaci, a podczas rozgrywki liczyć ma się przede wszystkim wiedza i umiejętności.

SCUM – zapowiedziano survivalową grę z otwartym światem od twórców serii Serious Sam - ilustracja #1
SCUM w skrócie:
  • survivalowa gra akcji z otwartym światem na PC-ty;
  • ukaże się w przyszłym roku we wczesnym dostępie;
  • za produkcję odpowiadają studia Gamepires i Croteam.

By przetrwać, trzeba będzie zadbać o odpowiedni balans pomiędzy podstawowymi rzeczami pokroju odżywiania i utrzymywania odpowiedniej masy ciała, aż po bardziej zaawansowane umiejętności, jak znajomość broni i sztuk walki czy też hakowania systemów zabezpieczeń. Jeżeli zdołamy się utrzymać przy życiu dostatecznie długo, możemy liczyć na przydatne prezenty od sponsorów, a w razi śmierci na wskrzeszenie przez producentów programu.

O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, to SCUM ukaże się na komputerach osobistych w przyszłym roku. Na początku produkcja dostępna będzie w ramach wczesnego dostępu i nie wiadomo jeszcze, ile czasu w nim spędzi. Ponadto deweloperzy wyjawili, że gra powstaje przy użyciu technologii Unreal Engine 4 i to wszystko, co wiemy na ten moment.