Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 19:40

autor: Entelarmer

NieR Automata ukaże się również na PC

Firma Square Enix poinformowała o wydaniu NieR: Automata na PC. Produkcja PlatinumGames zadebiutuje jednocześnie na Steamie oraz PlayStation 4.

Choć wciąż niewiele wiemy o NieR: Automata, tytuł zdążył już przyciągnąć uwagę graczy oraz recenzentów. Jest to przede wszystkim zasługą filmu pokazującego dynamiczną walkę z jednym z bossów, zaprezentowanego na targach E3 w czerwcu. Na tegorocznej odsłonie imprezy gamescom, odbywającej się w Kolonii, wciąż nie zdradzono szczegółów na temat gry, ale za to w trakcie wywiadu z twórcami przeprowadzonego przez serwis IGN wydano oświadczenie, które z pewnością ucieszy pecetowców. Poinformowano bowiem, że NieR: Automata ukaże się na początku roku 2017 nie tylko na konsoli PlayStation 4, lecz także na komputerach osobistych. Na razie mowa jest jedynie o dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem platformy Steam, natomiast nie wspomniano nic o potencjalnym wydaniu pudełkowym. Niejako przy okazji twórcy udostępnili pięć nowych screenów, które możecie zobaczyć poniżej.

NieR: Automata ukaże się na PC - ilustracja #6

NieR Automata to kontynuacja NieR, gry akcji autorstwa studia Cavia z 2010 roku. Sequel tworzony jest przed odmienny zespół (znane z Bayonetty Platinium Games), ale projekt nadzorował Taro Yoko, który brał udział w pracach na poprzednią produkcją. W grze wcielamy się z jednego z trzech androidów – 2B, 9S lub A2 – które walczą o odzyskanie Ziemi, opanowanej przez mechaniczne, żywe bronie. Tytuł jako żywo przypomina dotychczasowe gry akcji twórców, ale nie zabraknie też elementów RPG znanych z oryginalnego NieR.