Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 18:39

NieR Automata przesunięte na początek przyszłego roku; zobacz nowy zwiastun

Podczas targów E3 2016 firma Square Enix poinformowała, że NieR Automata, najnowszy projekt studia PlatinumGames, został przesunięty na 2017 rok. Początkowo ten tytuł ekskluzywny na PS4 miał się ukazać jeszcze w tym roku.

Podczas ubiegłych targów E3 firma Square Enix zapowiedziała NieR Automata, projekt japońskiego studia PlatinumGames, specjalizującego się w tworzeniu dynamicznych gier akcji ze świetnymi systemami walki bronią białą (np. obie części Bayonetty czy Metal Gear Rising: Revengeance). Wówczas zarówno wydawcy, jak i deweloperzy byli przekonani, że produkcja ukaże się jeszcze w tym roku. Podczas tegorocznej imprezy Square Enix potwierdziło jednak, że tytuł zaliczy kilkumiesięczne opóźnienie i zadebiutuje na początku 2017 roku, wyłącznie na PlayStation 4. Na otarcie łez dla wyczekujących premiery fanów zaprezentowano jednak krótki zwiastun z fragmentami rozgrywki, po którym wyraźnie widać, że PlatinumGames wcale nie zapomniało, jak robi się dobre gry akcji. Toczące się w błyskawicznym tempie starcia, ciekawa stylistyka oraz świetnie zaprojektowani bossowie – jeśli studio utrzyma ten sam poziom w finalnym produkcie, o jego jakość raczej nie ma się co obawiać.

Automata to druga, po stworzonym przez studio Cavia w 2010 roku NieR, odsłona serii. - NieR Automata przesunięte na początek przyszłego roku; zobacz nowy zwiastun - wiadomość - 2016-06-14
Automata to druga, po stworzonym przez studio Cavia w 2010 roku NieR, odsłona serii.
  1. NieR Automata na oficjalnej stronie internetowej studia PlatinumGames