Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 19:03

autor: Ender

Steep – data premiery i nowy trailer sportowej gry Ubisoftu

Na targach gamescom Ubisoft zaprezentował nowy trailer gry Steep, a także podał jej dokładną datę premiery, wyznaczoną na początek grudnia tego roku. Zapowiedziana kilka miesięcy temu produkcja jest zręcznościowym symulatorem zimowych sportów górskich, nastawionym na zabawę wieloosobową oraz funkcje społecznościowe.

Steep zostało zaprezentowane po raz pierwszy na konferencji Ubisoftu w Los Angeles. Tytuł jest zupełnie nową marką francuskiego wydawcy i skupia się na mało obecnie wyeksploatowanym temacie sportów zimowych. Z okazji trwających targów gamescom, deweloperzy przedstawili graczom nowy zwiastun produkcji, prezentujący jej największe zalety oraz ostateczną datę premiery. Na końcu filmu zobaczymy także bonusy dla osób składających pre-ordery. Są nimi trzy dodatkowe nocne misje oraz świecące w ciemności kombinezony narciarskie. Steep trafi do sklepów 2 grudnia tego roku, równocześnie na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także komputerach PC. Na oficjalnej stronie gry wciąż można zapisywać się do beta-testów, które pozwolą nam przed premierą zapoznać się z najważniejszymi elementami rozgrywki.

Steep jest zręcznościowym symulatorem ekstremalnych górskich sportów zimowych. Rozgrywka toczy się w otwartym świecie i kładzie spory nacisk na funkcje społecznościowe. Gracze bawią się wspólnie w lokacjach, przedstawiających górskie stoki Alp i Alaski. Dla każdej z czterech dostępnych dyscyplin sportowych (snowboard, narciarstwo, paralotniarstwo, wingsuit) przygotowano indywidualne wyzwania. Dodatkowo wykonywać możemy również misje i wyzwania przygotowane przez innych uczestników rozgrywki.