Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 18:40

autor: Draug

Wieści ze świata (Humble Bundle, sterowniki GeForce, NiOh, Metal Gear Solid V, Twitch) 17/8/2016

Dziś piszemy o promocji Humble Indie Bundle 17, sterownikach 372.54 do kart graficznych GeForce, nowych szczegółach na temat nadchodzących beta-testów NiOh, kolejnych przeciekach odnośnie Metal Gear Solid V: Definitive Edition oraz o wykupieniu przez Twitch firmy Curse. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Humble Indie Bundle 17

Kolejną promocję Humble Bundle poświęcono – już po raz siedemnasty – różnorakim grom niezależnym. Za niewielką kwotę (ustaloną przez samego kupującego) można nabyć następujące pozycje:

Od 1 dolara (ok. 4 zł)

Od średniej kwoty wpłat (obecnie 5,78 dolara – ok. 22 zł)

Od 10 dolarów (ok. 38 zł)

Oferta obowiązuje do 30 sierpnia do godz. 20.00. Przypomnijmy, że zakupy w Humble Bundle wspierają rozmaite organizacje charytatywne.

NVIDIA wypuściła sterowniki 372.54 do kart GeForce

Firma NVIDIA wypuściła nowe sterowniki do kart grafiki z rodziny GeForce, oznaczone numerem 372.54. Poprawiają one wydajność w grach Deus Ex: Mankind Divided, No Man’s Sky, F1 2016, Obduction i Paragon (otwarta beta), a także dodają do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu obsługę NVIDIA Ansel – ujawnionego w maju nowatorskiego narzędzia do robienia screenshotów. Oprócz tego sterowniki zapewniają wsparcie dla wypuszczonych niedawno kart z rodziny GeForce 10 (1060, 1070 i 1080) pod laptopy. Możecie je pobrać, korzystając z aplikacji GeForce Experience lub udając się pod ten adres.

Wieści ze świata (Humble Bundle, sterowniki GeForce, NiOh, Metal Gear Solid V, Twitch) 17/8/2016 - ilustracja #1

NiOh – nowe informacje o wersji beta i zwiastun

Przy okazji targów gamescom 2016 firma Koei Tecmo i studio Team Ninja podzieliły się większą ilością informacji na temat nadchodzącej demonstracyjnej wersji beta gry NiOh (testy mają zostać przeprowadzone na PS4 w dniach od 23 sierpnia do 6 września). Oprócz znanej już z wersja alfa wioski Usuki na graczy będzie czekał drugi poziom – górska ścieżka i jaskinie Nakatsu – dostępny od razu dla osób, które już wcześniej uporały się z pierwszym etapem. Jego przejście zapewni dostęp do kolejnego DLC (Mark of the Strong), gdy NiOh trafi na rynek. Do tego dojdzie misja Twilight, w której gracze ponownie odwiedzą Usuki i Nakatsu, mierząc się z potężniejszymi przeciwnikami i zdobywając cenniejsze przedmioty. Wśród nowych narzędzi zniszczenia oddanych w ręce bohatera znajdą się m.in. karabin, podwójne katany i magia Onmyo. Na koniec warto przypomnieć, że wersja beta zaoferuje także etap treningowy.

Kolejne plotki o Metal Gear Solid V: Definitive Edition

W różnych internetowych sklepach po raz kolejny wypłynęła pozycja o nazwie Metal Gear Solid V: Definitive Edition (tudzież Definitive Experience) – zauważono ją w kanadyjskim Amazonie i na stronie firmy Dell. Konami nadal nie potwierdziło, czy faktycznie zamierza wydać taki produkt, ale skoro widziano go już w tylu miejscach, to coś musi być na rzeczy. Najpewniej będzie to pakiet Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz kolekcja wszystkich małych dodatków DLC do pierwszego z tych tytułów. Warto również zwrócić uwagę, że oba podane wyżej źródła podają wspólną datę premiery Definitive Edition – 11 października 2016 roku – a w dodatku przewidują dostępność owej pozycji tylko na PS4 i XOne.

Twitch wykupił firmę Curse

Włodarze serwisu Twitch pochwalili się, że nabyli ostatnio Curse – firmę specjalizującą się w opracowywaniu różnorakich narzędzi dla graczy, takich jak komunikatory czy manadżery modów. Mówiąc bardziej obrazowo, serwis przyciągający ok. 100 milionów użytkowników miesięcznie stał się właścicielem spółki, która zrzesza ok. 30 milionów odbiorców w każdym miesiącu (poprzez swoje produkty, media społecnościowe etc.). Niestety, nie wiemy, na jaką kwotę opiewała transakcja. Jeszcze nie wiadomo również, jakie konkretnie będą owoce współpracy obu podmiotów – w oświadczeniu rzucono tylko utartymi frazesami o „dostarczaniu graczom narzędzi i zasobów, których potrzebują, by osiągnąć ostateczne growe doświadczenie”.

Wieści ze świata (Humble Bundle, sterowniki GeForce, NiOh, Metal Gear Solid V, Twitch) 17/8/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: