Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Space Rift (PC)

Space Rift PC

Przygodowa gra akcji opowiadająca historię pilota statku kosmicznego. Jest to debiutancka produkcja studia Vibrant Core, zaprojektowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

Akcji | kosmiczne | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Space Rift (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2sierpnia2016

2sierpnia2016

Steam

Space Rift to stworzona na PC przygodowa gra akcji, opowiadająca historię pilota statku kosmicznego. Jest to debiutancka produkcja studia Vibrant Core, wydana przez firmę bitComposer Games. Tytuł został opracowany wyłącznie z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła

Ziemia zmieniła się nie do poznania – wyniszczający deszcz meteorytów sprawił, że ludzkość została zmuszona do przeniesienia się na Marsa. Los kolonistów na czerwonej planecie nie jest jednak łatwy, żyją oni bowiem pod stałą kontrolą złych korporacji WEYSS oraz PANDORA, dla których początkowo pracuje pilot Casey Black – główny bohater gry. Niestety w wyniku błędu komputera protagonista zostaje uznany za zdrajcę, a jego szansą na przetrwanie staje się dołączenie do sił rebeliantów ze stacji Anoxia. Black szybko odkrywa, że grupa buntowników pracuje nad S.E.E.D. – tajemniczym projektem, w ramach którego tworzone jest specjalne urządzenie mogące zbawić ludzkość. Naszym zadaniem jest wspomaganie rebelii poprzez gromadzenie cennych minerałów oraz obrona przed atakującymi dronami PANDORY.

Warto dodać, że Space Rift podzielono na epizody, z których każdy stanowi jedynie fragment dużej historii.

Mechanika

Mechanika w grze Space Rift skupia się na wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Przejawia się to przede wszystkim w kokpicie prowadzonego przez nas statku, który nie jest jedynie kolorową nakładką. Ekrany i przyciski, jakie na nim znajdziemy, mają swoją funkcję i są konieczne do kierowania kosmicznym pojazdem. Istotnym elementem gry jest także warstwa fabularna, opowiadająca ciekawą historię z gatunku science fiction, rozwijaną w formie przerywników filmowych. Autorzy zwrócili szczególną uwagę na bohaterów opowieści, którym głosów użyczyli profesjonalni aktorzy.

Wraz z postępem w grze, nasz bohater może powiększyć arsenał broni pilotowanego statku, aby przygotować się do walki z różnymi rodzajami przeciwników. Zbieranie minerałów pomaga kupić odpowiednie ulepszenia i dodatki, dostosowując maszynę do preferowanego stylu rozgrywki. Space Rift może się także pochwalić klimatycznymi lokacjami, cechującymi się niepowtarzalną atmosferą oraz tłem muzycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Space Rift

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Space Rift

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290, 4 GB HDD, Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit, HTC Vive lub Oculus Rift