Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3PSVPS4
Okładka The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II (PC)

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II

Kontynuacja japońskiej gry RPG o tym samym tytule, a zarazem część większego uniwersum znanego z serii The Legend of Heroes.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | turowe | jRPG

Okładka The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II (PC)

data premiery gry:

25wrz2014

PS3 PSV

14lut2018

PC

4cze2019

PS4

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II stanowi drugą odsłonę serii japońskich gier RPG, których tworzeniem zajmuje się studio Nihon Falcom. Produkcja nie wprowadza znaczących zmian w mechanice rozgrywki, serwując graczom kontynuację historii opowiedzianej w poprzedniczce. Gra została wydana w Japonii w 2014 roku, a dwa lata później odbyła się jej premiera na zachodnich rynkach.

Fabuła

Akcja The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II rozpoczyna się miesiąc po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej odsłonie cyklu. Wojna domowa w krainie Erebonia rozpętała się na dobre, a walka pomiędzy zwaśnionymi siłami zbiera swoje krwawe żniwo. Po udanej ucieczce, Rean budzi się w okolicy swego rodzinnego miasta, niepewny losu przyjaciół. Bohater, w towarzystwie gigantycznego robota Valimara, postanawia po raz kolejny chwycić w dłoń miecz i udać się na poszukiwania swoich przyjaciół z Klasy VII, jednocześnie podejmując próbę zakończenia krwawego konfliktu, jaki rozdarł na pół całą jego ojczyznę.

Mechanika

Rozgrywka w The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II opiera się na założeniach wypracowanych w poprzedniej odsłonie cyklu. Twórcy zdecydowali się jednak na wprowadzenie zmian i usprawnień, przede wszystkim w systemie walki. Tak zwany „Tactical Link System”, który zapewniał nowe combosy i inne możliwości taktyczne wykonywane wspólnie z bohaterami, z którymi nasz protagonista nawiązał emocjonalne więzi, pojawia się tutaj w towarzystwie nowego trybu, tj. „Overdrive Mode”, umożliwiającego „połączonym” członkom drużyny na nieprzerwane wykonywanie ataków aż przez trzy tury pod rząd, co przydaje się w starciach z silniejszymi przeciwnikami.

Równie ważnym elementem rozgrywki jest jednak eksploracja oraz wykonywanie rozmaitych zadań głównych i pobocznych, zlecanych przez postacie niezależne. Ta pierwsza została usprawniona poprzez oddanie do dyspozycji gracza rozmaitych środków transportu. Statek powietrzny, który można dostosować do swoich potrzeb, pozwala udać się w trudno dostępne miejsca, z kolei podróżowanie na grzbiecie konia i za kierownicą motocykla przebiega znacznie szybciej. Ponadto, bohater może rekrutować sojuszników spośród postaci niezależnych rozsianych po świecie gry. Dzięki temu otrzymuje dostęp do ekskluzywnych sklepów, towarów, czy możliwości treningu, a co za tym idzie – nowych umiejętności.

Kwestie techniczne

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II działa w oparciu o technologię, która napędzała poprzednią odsłonę cyklu, zatem jakość oprawy graficznej stoi na podobnym poziomie. Akcja rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku, a grafika, inspirowana filmami anime, robi pozytywne wrażenie, głównie dzięki ładnie animowanym postaciom i kolorowym teksturom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II

Klasyfikacja PEGI The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 770 GTX/Radeon R9 280X lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Atom x7-Z8700 3.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 460 GTX/Radeon HD 5770 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel - dwie pierwsze odsłony serii jRPG trafią na PC
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel - dwie pierwsze odsłony serii jRPG trafią na PC

wiadomość8 kwietnia 2017

Firma XSEED ogłosiła, że pracuje nad pecetowymi konwersjami popularnych jRPG-ów The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel oraz The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II. Ponadto wydawca potwierdził, że należąca do tej samej marki starsza gra The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd ukaże się na PC 3 maja tego roku.

PS3
PSV
PC
PS4