Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PSV
Okładka Disgaea 4: A Promise Unforgotten (PS3)
OkładkaDisgaea 4: A Promise Unforgotten (PS3)

Disgaea 4: A Promise Unforgotten

Disgaea 4: A Promise Revisited

Taktyczny japoński RPG, wyprodukowany przez studio Nippon Ichi Software. Wampir Valbatoze, wilkołak Fenrich i tajemnicza dziewczyna Fuuka, spotykają się w zaświatach, gdzie zmagają się z obłudą, korupcją, a także skomplikowaną intrygą polityczną.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | humorystyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disgaea 4: A Promise Unforgotten Premiera

24lut2011

PS3

30sty2014

PSV

Gry podobne do Disgaea 4: A Promise Unforgotten

XCOM: Enemy Unknown

Child of Light

Valkyria Chronicles

Disgaea 4 jest to kolejna odsłona popularnej serii taktycznych RPGów od Nippon Ichi Software, charakteryzująca się, podobnie jak inne tytuły od tego dewelopera: humorystycznym podejściem do rozgrywki, nietuzinkowymi bohaterami i stylowym designem postaci.

Akcja gry, tradycyjnie dla serii, rozgrywa się w Zaświatach. Tym razem przedstawioną mamy historię wampira o imieniu Valbatoze, który był tyranem i nikczemikem do czasu, kiedy pewnego dnia został pozbawiony swoich mocy i zepchnięty na niższe szczeble hierarchii. Opętany chęcią zemsty Valbatoze stara się zrobić wszystko, by ponownie wspiąć się na szczyt władzy i zniszczyć każdego, kto będzie próbował mu w tym przeszkodzić. U jego boku staje do walki wilkołak o imieniu Fenrich, którego poznał pracując jako więzienny strażnik w trakcie swojej hierarchistycznej niełaski. W końcu do planów obalenia demonicznego rządu Zaświatów dołącza Fuuka, dziewczyna w czapce pingwina, która utraciła życie w nieznanych okolicznościach przebywając jeszcze w świecie żywych. W czwartej odsłonie Disgaea'i fabuła obfituje bardziej niż u poprzedników w motywy polityczne, gdzie przedstawiane są niuanse prowadzenia rządów w świecie umarłych.

Rozgrywka nie zmieniła się w stosunku do poprzednich gier z serii - nadal głównym elementem są walki prowadzone na taktycznym polu, po którym poruszamy naszym oddziałem postaci, przemieszczając je według siatki, a całość przedstawiona jest w izometrycznym rzucie. Do dyspozycji mamy szeroką gamę umiejętności i ataków specjalnych, w większości przedstawionych w humorystycznym aspekcie, które wykorzystujemy w walce z wrogimi siłami.

Graficznie Disgaea 4 wygląda identycznie tak jak jej poprzednik wypuszczony również na PS3; składają się na nią proste trójwymiarowe plansze, po których poruszają się ilustrowane dwuwymiarowe postacie, jednak największą różnicą jest fakt, że zostały one całkowicie przerysowane i dopasowane do rozdzielczości standardu HD. Do gry dodana została opcja dla purystów serii, która pozwala nam przełączyć nowe ilustracje na pikselowe sprite'y znane z poprzednich części gry.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Disgaea 4: A Promise Unforgotten

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
PSV