Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCSwitchXONE
Okładka Lovers in a Dangerous Spacetime (PC)
OkładkaLovers in a Dangerous Spacetime (PC)

Lovers in a Dangerous Spacetime

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa z elementami platformowymi, będąca debiutanckim dziełem niezależnego kanadyjskiego studia Astro Base.

Zręcznościowe | kosmiczne | 2D | na 2 osoby | indie | kooperacja

Lovers in a Dangerous Spacetime Premiera

9wrz2015

XONE

11wrz2015

PC

9lut2016

PS4

3paź2017

Switch

Lovers in a Dangerous Spacetime na PC, PS4 itd. to dwuwymiarowa gra zręcznościowa z elementami platformowymi, w której gracze wcielają się w jednego z dwóch operatorów małej stacji kosmicznej. Obiekt musi obronić się przed atakiem kolejnych fal przeciwników. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne kanadyjskie studio deweloperskie Asteroid Base.

Produkcja jest debiutanckim projektem zespołu. Gra w 2013 roku, jeszcze przed premierą, została nagrodzona wieloma wyróżnieniami na branżowych imprezach i konkursach.

Fabuła

W grze wcielamy się w jednego z pilotów mobilnej, różowej stacji kosmicznej, przypominającej Gwiazdę Śmierci. Podczas zabawy podróżujemy przez kolejne losowo generowane lokacje, w których napotkamy dziesiątki agresywnych przeciwników oraz bossów.

Mechanika

Gracze mogą poruszać swoją postacią i przemieszczać się po korytarzach stacji, w których znajdują się konsole komputerowe. Dzięki nim kontrolujemy poszczególne wieżyczki artyleryjskie, systemy obronne oraz silniki. Warto zaznaczyć, że tytuł został stworzony z myślą o lokalnej rozgrywce kooperacyjnej dla dwóch graczy i twórcy nie przygotowali możliwości zabawy w internecie. Co prawda, istnieje opcja włączenia komputerowego AI dla naszego partnera, ale deweloperzy nie zalecają tego rozwiązania. Progresja wymaga więc ścisłej współpracy pilotów i koordynacji ich działań.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Lovers in a Dangerous Spacetime jest abstrakcyjna i wyjątkowo kolorowa. Niektóre projekty przeciwników są surrealistyczne i zaskakują kreatywnością twórców. Zabawie towarzyszy oryginalna elektroniczna ścieżka dźwiękowa.

Ostatnia modyfikacja 10 lutego 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 290 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Lovers in a Dangerous Spacetime

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Lovers in a Dangerous Spacetime Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 205/Radeon HD 3400 lub lepsza
  • 900 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
XONE
PS4
Switch