Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieXONEPCPS4
Okładka Prominence Poker (XONE)

Prominence Poker

Karcianka stworzona z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Akcja Prominence Poker toczy się w fikcyjnym mieście Prominence, natomiast gracze wcielają się w role turystów, których zadaniem jest przekonanie miejscowych hazardzistów o swoich pokerowych umiejętnościach.

Towarzyskie | TPP | MMORPG | karciane | MMO | poker

Okładka Prominence Poker (XONE)

data premiery gry:

16sie2016

XONE

23sie2016

PS4

7lut2017

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prominence Poker to ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową, darmowa gra karciana z elementami MMO, dostępna m.in. na platformie PC, XONE i PS4. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest amerykańskie studio Pipeworks, mające na swym koncie m.in. takie produkcje, jak Gems of War (współpraca z Infinite Interactive), Superfight czy World Series of Poker: Full House Pro.

Fabuła

Akcja gry Prominence Poker osadzona została w fikcyjnym mieście Prominence, będącym swoistą Mekką hazardzistów z całego świata. Przystępując do rozgrywki, wcielamy się w rolę turysty, który, przybywszy do rządzonego przez typy spod ciemnej gwiazdy miasta, musi udowodnić swe pokerowe umiejętności, a następnie dołączyć do jednego z czterech lokalnych gangów poprzez pokonanie ich szefa. Kulminacją zmagań jest pojedynek z tajemniczym „Burmistrzem”, założycielem miasta, który w trakcie gry prowadzi nas przez wszystkie jej tajniki.

Mechanika

Pod względem rozgrywki, Prominence Poker jest podaną w gangsterskiej otoczce grą karcianą, w której rozgrywki toczą się wg klasycznych zasad Texas Holdem w wariancie No Limit – czyli takim, w którym gracze mogą podbijać stawkę o wszystkie swoje żetony i nie ma limitu podbić oraz ograniczeń co do ich liczby w trakcie rundy.

Cechą charakterystyczną gry jest fakt, że całość zawiera elementy typowego MMORPG. Gangi w grze można porównać do charakterystycznych dla gatunku frakcji, z których każda odznacza się ulubionymi lokacjami, odmiennymi ubraniami, możliwościami dostosowania opcji itd. Podobnie jak w grach RPG, podczas zabawy gracze mogą brać udział w turniejach i wykonywać codzienne oraz cotygodniowe wyzwania o różnych poziomach trudności i odpowiadających im nagrodach. Oprócz typowego levelowania postaci, nie zabrakło tu też szerokich możliwości personalizowania swojego bohatera i modyfikacji jego różnych cech fizycznych, takich jak ubrania, tatuaże i inne akcesoria.

Tryby gry

Prominence Poker to gra koncentrująca się przede wszystkim na wieloosobowej rozgrywce PvP, w której gracze różnych frakcji pojedynkują się ze sobą, pnąc się coraz wyżej w gangsterskiej hierarchii i wypełniając swe portfele gotówką. Twórcy nie zapomnieli jednak o graczach gustujących w samotnej rozgrywce i pragnących po prostu stoczyć kilka szybkich, pokerowych pojedynków z komputerową AI.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydany na platformie PC, XONE i PS4 Prominence Poker dość wyróżnia się na tle większości typowych gier karcianych. Zarówno warstwa fabularna gry, jak i poszczególne pojedynki toczą się w szczegółowych, w pełni trójwymiarowych lokacjach, takich jak kasyna, bary motocyklowe itp. Podczas rozgrywki spotykamy też całą galerię oryginalnych, animowanych postaci, wykonanych w lekko kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI Prominence Poker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Wymagania sprzętowe Prominence Poker

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Core 2 Quad 2.8 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7 (64-bit)
XONE
PC
PS4