Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka The Tomorrow Children (PS4)

The Tomorrow Children PS4

Sieciowa gra akcji, w której gracze wspólnie zbierają zasoby oraz budują miasto, stawiające czoła atakom ogromnych bestii. Produkcja powstała w japońskim studiu Q-Games, znanego za sprawą cyklu Pixel Junk.

Akcji | TPP | science fiction | sandbox | kooperacja | crafting | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka The Tomorrow Children (PS4)

producent: Q-Games

wydawca: Q-Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

6września2016

wczesny dostęp

25października2016

25października2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Tomorrow Children to gra akcji, w której gracze wspólnie zbierają zasoby oraz budują miasto, stawiające czoła atakom ogromnych bestii. Za stworzenie produkcji odpowiada japońskie studio Q-Games. Zespół, który założony został w 2001 roku przez Dylana Cuthberta, jest najlepiej znany graczom dzięki serii tytułów spod szyldu Pixel Junk. The Tomorrow Children zostało zapowiedziane oficjalnie w trakcie targów Gamescom w 2014 roku.

Akcja The Tomorrow Children rozgrywa się w przyszłości, w świecie zniszczonym przez przeprowadzony w latach 60. sowiecki eksperyment, którego celem było połączenie wszystkich ludzkich umysłów w jedną zbiorową świadomość. Doświadczenie przeżyli tylko nieliczni ludzie, którzy po 90 latach od tamtego wydarzenia nadal starają się przetrwać za wszelką cenę, wykorzystując do tego nowoczesną technologię. Gracze wcielają się w młodego klona, którego zdaniem, podobnie jak jego braci i sióstr, jest okiełznanie tajemniczej „pustki”, zamieszkiwanej przez wrogie stwory, osiągające ogromne rozmiary. Klony żyją w klasowym społeczeństwie, które skonstruowane jest i działa według wykrzywionych marksistowskich ideałów.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Zabawę zaczynamy jako szeregowy proletariusz o najniższym statusie, którego zadaniem jest wydobycie materiałów oraz surowców niezbędnych do rozwoju rodzinnego miasta. Podobnie jak w Minecrafcie i jego licznych naśladowcach, używamy narzędzi, by przekopywać się pod ziemią, ścinać drzewa lub rozkładać na części skamieniałe ciała poległych stworów. Naszym wynagrodzeniem są kartki/kupony, które wymieniamy na nowe umiejętności zwiększające wydajność i siłę naszego robotnika. Z czasem możemy wznosić także różne budynki i inne struktury, a ze znalezionych zasobów konstruować przydatne przedmioty i broń. Ostatecznym celem graczy jest odnalezienie jak największej liczby matrioszek, które zawierają DNA zabitych w kataklizmie ludzi. Po ich sprowadzeniu do miasta zyskujemy kolejnych mieszkańców i robotników, którzy pod naszą nieobecność naprawią uszkodzenia i uzupełnią zapasy. Ciekawym elementem są także wybory burmistrza, które odbywać będą się co parę dni. Ma on zapewniać liczne bonusy związane z gospodarką lub walką.

Siłą The Tomorrow Children jest tryb multiplayer, który w pewnym stopniu przypomina grę Dark Souls. Od czasu do czasu, na naszej drodze napotkamy projekcje innych graczy, którym będziemy mogli pomóc. Świat produkcji jest jednak wspólny i dzielony pomiędzy wszystkimi grającymi, którzy wpływają na jego kształt.

Warto dodać, że produkcja ma dość ciekawą trójwymiarowy oprawę graficzną, czerpiącą inspiracje z ikonografii radzieckiej propagandy. Ten specyficzny styl uzupełnia również marszowa i podniosła muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Gry podobne do The Tomorrow Children

Klasyfikacja PEGI The Tomorrow Children

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Premiera The Tomorrow Children w modelu free to play
Premiera The Tomorrow Children w modelu free to play

wiadomość26 października 2016

Po ponad miesiącu we wczesnym dostępie, sieciowa gra zbieracko-craftingowa The Tomorrow Children została udostępniona za darmo posiadaczom konsoli PlayStation 4. Dodatkowo twórcy zaktualizowali tytuł, zarówno ulepszając rozgrywkę, jak i wprowadzając do niej parę nowych elementów.

Wieści ze świata (Vivendi / Gameloft, GOG.com, Mirror’s Edge Catalyst, Deus Ex, The Tomorrow Children) 2/6/2016
Wieści ze świata (Vivendi / Gameloft, GOG.com, Mirror’s Edge Catalyst, Deus Ex, The Tomorrow Children) 2/6/2016

wiadomość2 czerwca 2016

Dziś piszemy o przejęciu studia Gameloft przez Vivendi, dodawaniu gier ze Steama do biblioteki na GOG.com dzięki funkcji GOG Connect, wersji trial Mirror’s Edge Catalyst, wydarzeniu Deus Ex Universe Pre-E3 Showcase i o otwartych beta-testach The Tomorrow Children. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Tomorrow Children – nowa gra twórców Pixel Junk
The Tomorrow Children – nowa gra twórców Pixel Junk

wiadomość12 sierpnia 2014

Twórcy z japońskiego studia Q-Games, odpowiadającego za serię Pixel Junk, zapowiedzieli nową grę zatytułowaną The Tomorrow Children. Produkcja, której oprawa graficzna inspirowana jest radziecką propagandą, pozwala graczom wcielić się w klona, mającego za zadanie odbudować zniszczoną ludzką cywilizację. Gra będzie zawierać elementy craftingowe, podobne do tych, jakie spotykamy np. w grze Minecraft.