Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 17:28

autor: Draug

Wieści ze świata (Vivendi / Gameloft, GOG.com, Mirror’s Edge Catalyst, Deus Ex, The Tomorrow Children) 2/6/2016

Dziś piszemy o przejęciu studia Gameloft przez Vivendi, dodawaniu gier ze Steama do biblioteki na GOG.com dzięki funkcji GOG Connect, wersji trial Mirror’s Edge Catalyst, wydarzeniu Deus Ex Universe Pre-E3 Showcase i o otwartych beta-testach The Tomorrow Children. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Vivendi przejęło Gameloft

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że Vivendi nakłoniło udziałowców do odsprzedania swoich akcji, a przejęcie Gameloftu najwyraźniej już stało się faktem. Tak wynika z listu wysłanego przez giganta do pracowników mobilnego studia, które jeszcze do niedawna było w rękach rodziny Guillemot. Vivendi kreśli przed swoim nowym personelem wizję świetlanej przyszłości, podbijania międzynarodowych rynków, owocnej współpracy etc. Teraz uwaga korporacji najpewniej skupi się na Ubisofcie (też należącym do rodziny Guillemot), który wciąż szuka sposobów na uniknięcie stania się cudzą własnością.

GOG Connect – dodaj gry ze Steama do biblioteki GOG.com

Platforma GOG.com wprowadziła funkcję GOG Connect, która umożliwia połączenie swojego konta z biblioteką gier ze Steama. Decydując się na ten krok, możecie dodać wybrane tytuły nabyte w sklepie firmy Valve Software do kolekcji na GOG-u, uzyskując dostęp nie tylko do aplikacji jako takich, ale również wszystkich towarzyszących im dodatków, z których słynie rodzima platforma (ścieżek dźwiękowych, grafik koncepcyjnych, tapet etc.). Na początek programem GOG Connect objęto nieco ponad 20 gier, ale z czasem ich liczba ma wzrosnąć. Każdy tytuł jest dostępny do zsynchronizowania między kontami przez ograniczony czas, więc lepiej nie zwlekać, jeśli jesteście zainteresowani ofertą.

Mirror’s Edge Catalyst w wersji trial w EA / Origin Access

Firma Electronic Arts udostępniła grę Mirror’s Edge Catalyst do wypróbowania osobom, które subskrybują usługi Origin Access (PC) i EA Access (Xbox One). W wersji trial można bawić się przez sześć godzin przed premierą (która nastąpi 7 czerwca), a postępy poczynione w tym czasie zostaną przeniesione do pełnej wersji, jeśli ktoś zdecyduje się takową kupić. Do pobrania jest 22,4 GB danych na PC i 16,2 GB na XOne.

Square Enix szykuje Deus Ex Universe Pre-E3 Showcase

W odróżnieniu od ubiegłego roku, tym razem firma Square Enix nie szykuje własnej konferencji na E3, ale przed targami zorganizuje wydarzenie dla miłośników serii Deus Ex, nazwane Deus Ex Universe Pre-E3 Showcase. Odbędzie się ono 8 czerwca o godzinie 17:30 rano (czasu polskiego) i będzie transmitowane na żywo w serwisie Twitch. W jego trakcie poznamy nowe projekty reprezentujące markę Deus Ex (niekoniecznie gry) oraz zobaczymy kolejny zapis rozgrywki z RPG-a Deus Ex: Mankind Divided, który ma zadebiutować 23 sierpnia bieżącego roku na PC, PS4 i XOne.

Wieści ze świata (Vivendi / Gameloft, GOG.com, Mirror’s Edge Catalyst, Deus Ex, The Tomorrow Children) 2/6/2016 - ilustracja #2

The Tomorrow Children – weekendowe otwarte beta-testy

Studio Q-Games przeprowadzi w najbliższy weekend otwarte beta-testy gry The Tomorrow Children – powstającego wyłącznie z myślą o PlayStation 4 swoistego sandboksa MMO, który został osadzony w abstrakcyjnych realiach, czerpiących garściami ze Związku Radzieckiego i jego komunistycznej otoczki. Wersją beta będzie można bawić się w dniach 3-6 czerwca, ale pliki gry są już dostępne do pobrania z PlayStation Store.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: