Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Pathway (PC)

Pathway PC

Taktyczna gra strategiczna/RPG opracowana przez twórców Halfway. Fabuła Pathway osadzona jest w latach 30. XX wieku, a jej oś stanowią poszukiwania potężnych, starożytnych artefaktów. Szczególnie zainteresowani są nimi naziści, którzy konkurują z prywatnymi kolekcjonerami.

RPG | turowe | taktyczne | 2D | elementy strategiczne | elementy przygodowe | indie | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Pathway (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11kwietnia2019

11kwietnia2019

Steam

Pathway to wydane na platformę PC taktyczne turowe RPG, którego akcja osadzona została w latach 30. ubiegłego wieku. Projekt opracowało studio Robotality, mające na koncie m.in. Halfway.

Fabuła

Akcja gry rozpoczyna się w 1936 roku, a fabuła obraca się wokół poszukiwań starożytnych artefaktów o wielkiej mocy, które coraz częściej zaczynają pojawiać się na czarnych rynkach w różnych zakątkach świata. Szczególne zainteresowanie nimi wykazują naziści. Poszukują oni głównie substancji znanej jako Valkyrium-500, niezbędnej przy tajnym Projekcie Walhalla, ale nie pogardzą także innymi skarbami. Agenci Rzeszy mają jednak konkurencję w postaci prywatnych kolekcjonerów. W kampanii gracze kierują grupą pracowników firmy Lankford & Co, których celem jest zdobywanie artefaktów, zanim dostaną się one w niemieckie łapska.

Tworząc świat Pathway, autorzy wzorowali się (podobnie jak Quentin Tarantino w swym kultowym Pulp Fiction) na estetyce tzw. „pulpowych historii” – sensacyjnych opowiastek drukowanych w brukowych czasopismach, popularnych w USA lat 30. ubiegłego wieku.

Mechanika

Wydane na platformę PC Pathway to taktyczne RPG, w którym obejmujemy dowództwo nad drużyną ekscentrycznych postaci, wykonujących niebezpieczne misje w ruinach zaginionych cywilizacji, pełnych pułapek i potworów grobowcach, a nawet twierdzach Wehrmachtu.

Większość z tych zadań pozwala na swobodą eksplorację dużych lokacji, ale wymaga również stoczenia wielu bitew za pomocą rozgrywanego w turach taktycznego systemu walki. Niezbędne jest sprawne wykorzystywanie zdolności bohaterów oraz krycie się za elementami otoczenia. Czas między zadaniami spędzamy w bazie, gdzie zarządzamy drużyną, rozmawiamy z postaciami niezależnymi oraz podejmujemy decyzje, które posuwają naprzód główny wątek fabularny. Nie zabrakło oczywiście mechaniki rozwoju bohaterów, pozwalającej na nabycie nowych i ulepszanie już zdobytych umiejętności.

Kwestie techniczke

Autorzy Pathway postawili na pixelartową grafikę, ale warstwa technologiczna projektu prezentuje się całkiem ciekawie. Wszystkie poziomy generowane są proceduralnie, a silnik graficzny łączy dwuwymiarowe piksele z voxelami, co pozwoliło na wzbogacenie oldskulowej stylistyki nowoczesnymi efektami wizualnymi, takimi jak dynamiczne oświetlenie. Zabawie towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa Gavina Harrisona, który skomponował muzykę do poprzedniej gry studia, czyli Halfway.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 0,8+ GB

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 57,99 PLN

Wymagania wiekowe Pathway

12+

Wymagania sprzętowe Pathway

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 2.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Pathway od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Pathway od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość18 czerwca 2020

Dzisiaj można otrzymać za darmo grę Pathway w Epic Games Store, która zastąpiła ARK: Survival Evolved i Samurai Shodown NeoGeo Collection.

Premiera Pathway - turowej strategii w stylu Indiany Jonesa
Premiera Pathway - turowej strategii w stylu Indiany Jonesa

wiadomość11 kwietnia 2019

Dziś na PC debiutuje Pathway, czyli taktyczna gra strategiczna/RPG w awanturniczych klimatach okresu międzywojennego, za stworzenie której odpowiada studio Robotality. Pierwsze recenzje branżowe tytułu są bardzo optymistyczne.

Pathway - zapowiedziano taktyczne turowe RPG w klimacie Indiany Jonesa
Pathway - zapowiedziano taktyczne turowe RPG w klimacie Indiany Jonesa

wiadomość1 czerwca 2016

Znany z gry Halfway zespół Robotality zapowiedział taktyczne turowe RPG zatytułowane Pathway. Jego akcja toczyć się będzie w latach 30. ubiegłego wieku, a gracze pokierują drużyną poszukiwaczy przygód, którzy próbują dotrzeć do starożytnych artefaktów przed nazistami.