Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Halfway (PC)
OkładkaHalfway (PC)

Halfway PC

Osadzona w realiach science-fiction taktyczna strategia turowa z elementami RPG, będąca debiutem komercyjnym niezależnego niemieckiego studia Robotality. Akcja gry toczy się w przyszłości, w której ludzkość rozpoczęła kolonizację kosmosu w poszukiwaniu innych, rozumnych ras.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | elementy RPG

Halfway Premiera PC

22lipca2014

producent: Robotality wydawca: Chucklefish Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Halfway to utrzymana w klimatach science-fiction turowa strategia wzbogacona elementami RPG. Jest to pierwsza komercyjna produkcja niemieckiego studia Robotality.

Akcja gry osadzona została kilkaset lat w przyszłości. Ludzkość rozpoczęła agresywną kolonizację obcych planet i systemów, ale do tej pory nie natknęła się na inne rozumne rasy. Wcielamy się w doświadczonego żołnierza, będącego częścią załogi potężnego statku kosmicznego Goliath. Po przebudzeniu ze snu kriogenicznego odkrywa on, że na pokładzie doszło do tragedii i większość ludzi została wymordowana. Szybko okazuje się, że winni są kosmici, którzy przeprowadzili abordaż na jednostkę i naszym zadaniem staje odzyskanie kontroli nad Goliathem oraz wyeliminowanie agresorów.

Na szczęście nie będziemy musieli wykonać tej misji samodzielnie. Podczas eksplorowania statku napotkamy innych ocalałych, którzy przyłączą się do naszego oddziału. Każda z tych postaci posiada własną historię, osobowość oraz unikalne umiejętności. Duży nacisk położono na fabułę i podczas kampanii powoli odkrywamy, co tak naprawdę się stało i jakie będzie to miało konsekwencje dla całego gatunku ludzkiego.

Zabawa w Halfway polega głównie na toczeniu turowych bitew. Kluczową rolę odgrywa uzyskiwanie lepszej pozycji na mapach, korzystanie z osłon oraz robienie właściwego użytku ze zdolności specjalnych bohaterów. W trakcie starć postacie gromadzą punkty doświadczenia, które wydajemy potem na ulepszenie statystyk członków drużyny. Pomiędzy misjami wracamy do bazy, gdzie dokonujemy m.in. modyfikacji uzbrojenia i uzupełniamy ekwipunek.

Wszystko to ukazane jest z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci i w stylistyce retro, która łączy złożone z dużych pikseli postacie i lokacje z nowoczesnymi efektami graficznymi.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Halfway: Odpowiednia dla każdego wieku.

Halfway Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 300MB na HDD
  • Windows 7/8