Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2014, 06:40

Halfway - turowa strategia science-fiction zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Studio Robotality poinformowało, że zainspirowana serią XCOM turowa strategia Halfway trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Przy produkcji gry pomaga zespół Chucklefish, czyli twórcy Starbound.

Znane z darmowych produkcji takich jak Towers of Rage czy Pixel Towers niezależne niemieckie studio Robotality ogłosiło datę premiery Halfway, czyli swojego pierwszego komercyjnego projektu. Ta utrzymana w klimatach science-fiction turowa strategia wzbogacona elementami RPG trafi do sprzedaży 22 lipca tego roku i będzie ją można kupić w serwisach Steam oraz Humble Store za ok. 36 złotych. W planach jest jedynie wersja pecetowa. Przy okazji wypuszczono także nowy zwiastun. Autorzy zapowiedzieli również, że wkrótce po debiucie rynkowym ukaże się darmowy edytor, pozwalający graczom na tworzenie własnych map i kampanii. Warto wspomnieć, że w produkcji i wydaniu gry pomaga studio Chucklefish, czyli twórcy Starbound.

Akcja gry osadzona zostanie kilkaset lat w przyszłości. Ludzkość rozpoczęła agresywną kolonizację innych planet i systemów, ale do tej pory nie natknęła się na inne rozumne rasy. Wcielimy się w doświadczonego żołnierza, będącego częścią załogi potężnego statku kosmicznego Goliath. Po przebudzeniu ze snu kriogenicznego odkrywa on, że na pokładzie doszło do tragedii i większość ludzi została wymordowana. Szybko okazuje się, że winni są obcy, którzy przeprowadzili abordaż na jednostkę i naszym zadaniem stanie się odzyskanie kontroli nad Goliathem oraz wyeliminowanie kosmitów.

Na szczęście nie będziemy musieli wykonać tej misji samodzielnie. Podczas eksplorowania statku napotkamy innych ocalałych, którzy przyłączą się do naszego oddziału. Każda z tych postaci posiadać ma własną historię, osobowość oraz unikalne umiejętności. Autorzy obiecują, że duży nacisk położony zostanie na fabułę i podczas kampanii będziemy powoli odkrywali, co tak naprawdę się stało i jakie będzie to miało konsekwencje dla całego gatunku ludzkiego.

Zabawa w Halfway polegać będzie głównie na toczeniu turowych bitew. Kluczową rolę odegra uzyskiwanie lepszej pozycji na mapach, korzystanie z osłon oraz robienie właściwego użytku ze zdolności specjalnych bohaterów. W trakcie starć postacie będą gromadziły punkty doświadczenia, które wydamy potem na ulepszenie statystyk członków drużyny. Pomiędzy misjami powrócimy do bazy, gdzie dokonamy m.in. modyfikacji uzbrojenia i uzupełnimy ekwipunek.

Wszystko to ukazane zostanie z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci i w stylistyce retro, która połączy złożone z dużych pikseli postacie i lokacje z nowoczesnymi efektami graficznymi. Sądząc po wypuszczonych materiałach video i screenach, efekt końcowy prezentować się będzie całkiem atrakcyjnie.

  1. Halfway – oficjalna strona gry