Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2019, 10:40

autor: AlexB

Premiera Pathway - turowej strategii w stylu Indiany Jonesa

Dziś na PC debiutuje Pathway, czyli taktyczna gra strategiczna/RPG w awanturniczych klimatach okresu międzywojennego, za stworzenie której odpowiada studio Robotality. Pierwsze recenzje branżowe tytułu są bardzo optymistyczne.

Fani przygód w klimatach Indiany Jonesa mogą już powoli szykować swoje komputery. Między 12:00 a 13:00 czasu polskiego na platformach Steam i GOG.com zadebiutuje Pathway, czyli zapowiedziana niemal trzy lata temu strategia turowa z elementami RPG od studia Robotality, znanego z należącej do tego samego gatunku gry Halfway. Tytułu nie można na razie kupić, więc nie znamy jego ceny. Opcja ta zostanie odblokowana wraz z premierą.

Egipt to stałe miejsce wypraw poszukiwaczy skarbów. - Premiera Pathway - turowej strategii w stylu Indiany Jonesa - wiadomość - 2019-04-12
Egipt to stałe miejsce wypraw poszukiwaczy skarbów.

Akcja Pathway toczy się w 1936 roku. Prywatna grupa kolekcjonerów z firmy Lankford & Co, nad którymi kontrolę przejmuje gracz, wyrusza do Afryki Północnej, by odnaleźć potężne i tajemnicze artefakty. Nie są oni jednak jedyni. Na tropie nadnaturalnych mocy jest również III Rzesza. Hitlerowskie Niemcy interesuje przede wszystkim substancja zwana Valkyrium-500, która jest potrzebna do tajnego Projektu Walhalla. Brzmi to dostatecznie złowieszczo, zatem ekipie awanturników nie pozostaje nic innego, jak powstrzymać niecne plany złych nazistów. Po drodze przyjdzie im zwiedzić pustynię, bunkry oraz majestatyczne świątynie. Wszystko to podane w pixelartowej oprawie wizualnej.

W Pathway odwiedzimy mnóstwo różnych lokacji. - Premiera Pathway - turowej strategii w stylu Indiany Jonesa - wiadomość - 2019-04-12
W Pathway odwiedzimy mnóstwo różnych lokacji.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje Pathway i są one bardzo optymistyczne. Dann Sullivan z The Indie Game Website chwali długość gry (około 20 godzin), przygodowy klimat tytułu, podkreślany przede wszystkim przez dźwięk i muzykę w stylu filmów o Indianie Jonesie, oraz mnóstwo opcji dostosowywania poziomu trudności, dzięki którym każdy będzie mógł bezstresowo rozpocząć zabawę. Z kolei Austin Suther z TechRaptor jest pod wrażeniem, jak ekipie z Robotality udało się sprawnie połączyć elementy z różnych gatunków. Do gustu przypadła mu również grafika, którą określił jako najlepszą tego typu w ostatnich latach.

 1. TechRaptor – 9/10
 2. The Indie Game Website – 9/10

Na koniec podajemy oficjalne wymagania sprzętowe Pathway. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem tytułu, to warto rzucić na nie okiem.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7, 64-bit
 2. Procesor: 2.0 Ghz DualCore CPU
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta grafiki: Intel HD4000 lub lepsza, OpenGL 3.3
 5. Miejsce na dysku: 2 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10, 64-bit
 2. Procesor: 2.0+ Ghz QuadCore CPU
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7000 Series, OpenGL 3.3
 5. Miejsce na dysku: 2 GB
 1. Oficjalna strona gry Pathway
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pathway

Pathway