Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2019, 10:59

Trine 4 na obszernym gameplayu

W sieci pojawił się 11-minutowy gameplay z platformówki Trine 4: The Nightmare Prince. Ukazuje on grę w wersji alfa, ale już teraz prezentuje się ona imponująco.

TRINE 4 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Frozenbyte
  2. Wydawca: Modus Games
  3. Gatunek: platformówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: jesień 2019 r.

Serwis IGN opublikował nowy zapis rozgrywki z Trine 4: The Nightmare Prince, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu platformówek studia Frozenbyte. Materiał trwa ponad jedenaście minut i zarejestrowano go z wersji alfa gry.

Filmik daje dobre pojęcie o tym, co zaoferuje czwarta odsłona cyklu. Gameplay pokazuje m.in. eksplorację nawiedzonej rezydencji i jaskiń, zagadki logiczne oraz starcie z bossem. Pozwala też zobaczyć w akcji trzy dostępne w grze postacie, czyli rycerza, złodziejkę i maga.

Na Trine 4: The Nightmare Prince poczekamy do jesieni. - Trine 4 na obszernym gameplayu - wiadomość - 2019-04-11
Na Trine 4: The Nightmare Prince poczekamy do jesieni.

Przypomnijmy, że Trine 4: The Nightmare Prince zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Twórcy niedawno ujawnili wymagania sprzętowe gry i poinformowali, że premiera odbędzie się jesienią tego roku.

Oczekiwania względem gry są duże. Autorzy muszą się solidnie postarać, aby przywrócić marce blask po rozczarowującym Trine 3: The Artifacts of Power. Twórcy obiecują, że wsłuchali się w krytyczne głosy fanów i nie zamierzają powtórzyć błędów trzeciej części, takich jak porzucenie 2.5D na rzecz w pełni trójwymiarowej rozgrywki. Najnowszy gameplay jasno pokazuje, że nie były to puste deklaracje i deweloperzy powrócili do korzeni cyklu.

Warto na koniec wspomnieć, że w tym roku ukaże się również Trine: Ultimate Collection. Pod tym tytułem kryje się zestaw zawierający wszystkie cztery odsłony serii (w tym także „czwórkę”), wraz z dodatkami. Kolekcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry