Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONE
Okładka Curious Expedition 2 (PC)

Curious Expedition 2

Curious Expedition 2 to kontynuacja ciepło przyjętego roguelike'a o XIX-wiecznych poszukiwaczach przygód. W porównaniu z pierwszą częścią mocno rozbudowane zostały mechaniki odpowiedzialne za podróże i walkę. Gra jest dziełem niemieckiego studia Maschinen-Mensch.

RPG | turowe | roguelike | 2D | elementy strategiczne | elementy przygodowe | indie | XIX wiek

Okładka Curious Expedition 2 (PC)

data premiery gry:

28sty2021

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Curious Expedition 2 to druga odsłona przygodowego roguelike`a od niemieckiego studia Maschinen-Mensch, w którym wyruszamy na ekspedycję po nieznanych terenach, pełnych tajemnic i niebezpieczeństw.

Fabuła

XIX wiek. Ponownie stajemy na czele legendarnego Klubu Odkrywców, którego członkowie to znamienite osobistości znane nam z kart historii. Celem klubu jest organizowanie wypraw, aby odkryć nieznane regiony i co za tym idzie, zdobyć bogactwo i sławę. Wraz ze wzrostem renomy dostajemy dostęp wewnętrznych kręgów tajemniczych organizacji, co daje nam specjalne benefity i możliwość wyruszenia w coraz to dalsze i bardziej egzotyczne rejony świata.

Mechanika

W Curious Expedition 2 przemierzamy proceduralnie generowane mapy ukazane z lotu ptaka. Różnią się one od siebie rodzajem terenu, zamieszkującą je ludnością, przeciwnikami oraz zestawem wyzwań, co w połączeniu z losowością świata dają spory element regrywalności. Gdy docieramy do interesującego miejsca, gra pokazuje nam animowane plansze rodem z przygodówek 2D, które możemy eksplorować, dokonując wyborów fabularnych. Przed nami tajemnicze budowle, mistyczne ruiny i inne lokacje, w których czekają na nas bogactwo i chwała. Trzeba jednak uważać, nigdy nie wiadomo, czy na drodze do drogocennego skarbu nie czeka pułapka bądź śmiertelna klątwa.

Najpierw musimy jednak jak najlepiej zaplanować przedsięwzięcie. Należycie wyposażona ekspedycja zwiększa szanse na bezpieczne przetrwanie wyprawy pełnej niespodziewanych sytuacji i zagrożeń. Odpowiednie zarządzanie posiadanymi zasobami jest kluczowe, aby utrzymać wszystkich przy życiu i zadbać o ich komfort psychiczny przekładający się na efektywność w trakcie podróży.

W grze niejednokrotnie spotykamy wioski tubylców, z którymi wchodzimy w interakcje. Poprzez rozmowę dowiadujemy się o historii danej ludności bądź o ciekawych miejscach do zwiedzenia. Mamy też możliwość handlu, dzięki któremu zaopatrujemy się w brakujące zasoby bądź wymieniamy jedne dobra na inne, bardziej unikalne.

Kolejnym, równie ważnym elementem w Curious Expedition 2 jest walka. Przed nami szeroka gama przeciwników – od lokalnej zwierzyny po istoty mistyczne (jak na grę inspirowane m.in. Mitologią Cthulhu uniwersum przystało) czy dinozaury. Każdy z członków naszej wyprawy włada unikalną dla siebie bronią.

Tryby gry

Prócz rozgrywki dla jednego gracza, mamy możliwość rywalizowania z innymi graczami w trybie wieloosobowym.

Kwestie techniczne

Wraz z drugą częścią Curious Expedition 2 twórcy gry postanowili zmienić oprawę graficzną. Czerpiący z klasyków pixel art został zastąpiony przez kolorową dwuwymiarową grafikę wysokiej jakości, stylem nawiązującą do książkowych ilustracji i komiksów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,99 PLN

Gry podobne do Curious Expedition 2

Wymagania wiekowe Curious Expedition 2

12+

Wymagania sprzętowe Curious Expedition 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Zapowiedziano Curious Expedition 2 i konsolowe wersje pierwszej części
Zapowiedziano Curious Expedition 2 i konsolowe wersje pierwszej części

wiadomość2 marca 2019

Studio Maschinen-Mensch i firma Thunderful poinformowały, że pracują nad Curious Expedition 2, czyli kontynuacją udanej gry roguelike z 2016 roku. W planach jest również przeniesienie pierwszej części na konsole.

PC
PS4
XONE
Switch