Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2016, 14:33

autor: Draug

Wieści ze świata (Atari XL/XE Collector’s Edition, Vivendi / Gameloft, Batman: Arkham Knight) 30/5/2016

Dziś piszemy o kolekcjonerskiej reedycji starych polskich gier na Atari XL/XE od firmy Retronics, postępach Vivendi na drodze do przejęcia Gameloftu i Ubisoftu oraz o wydaniu Game of the Year Edition gry Batman: Arkham Knight. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kolekcjonerska reedycja polskich klasyków na Atari XL/XE

Szykuje się gratka dla miłośników starych polskich gier. Firma Retronics szykuje kolekcję Atari XL/XE Collector’s Edition, w ramach której w lipcu na nasz rynek trafi limitowana seria klasycznych pozycji na komputery Atari XL/XE (dzięki, Graczpospolita). Na początek wypuszczonych zostanie dziesięć gier, każda w nakładzie 100 sztuk. 80% serii będą stanowiły kopie na kasetach magnetofonowych, natomiast reszta zostanie nagrana na dyskietki. Poza tym w pudełkach znajdziemy dodatki takie jak instrukcje czy mapy. Cena egzemplarza ma wynieść ok. 100 zł, a na start udostępnione zostaną następujące gry:

  • Caveman
  • Dwie Wieże
  • Fred
  • Hans Kloss
  • Klątwa
  • Kult
  • Magia
  • Miecze Valdgira
  • Operation Blood
  • Władcy Ciemności

Jeśli zainteresowanie ze strony graczy okaże się odpowiednio duże, w przyszłości możemy doczekać się kolejnych tytułów w ramach serii Atari XL/XE Collector’s Edition.

Wieści ze świata (Atari XL/XE Collector’s Edition, Vivendi / Gameloft, Batman: Arkham Knight) 30/5/2016 - ilustracja #1

Vivendi coraz bliższe przejęcia firmy Gameloft?

Jak donosi renomowany serwis Bloomberg, powołując się na anonimowych informatorów, korporacja Vivendi jest już bliska planowanego od miesięcy przejęcia mobilnego studia Gameloft. Udało jej się jakoby przeciągnąć na swoją stronę udziałowców dewelopera, co jest niejako równoznaczne otwarciu drogi do przejęcia firmy. Tym samym Vivendi może w większym stopniu skupić się na następnym w kolejce „daniu głównym”, czyli Ubisofcie. Twórcy serii Assassin’s Creed nie zamierzają jednak biernie przypatrywać się tym zakusom i szukają ochrony przed ekspansywnym gigantem m.in. w sądzie i rządzie Kanady (Ubisoft utrzymuje w różnych studiach w tym kraju ponad trzy tysiące miejsc pracy).

Nadchodzi Batman: Arkham Knight GOTY Edition?

Na stronie internetowej niemieckiego sklepu Amazon pojawiła się karta produktu Batman: Arkham Knight - Game of the Year Edition, który ma zadebiutować 28 czerwca na PS4 i XOne. Wydanie to zawierałoby najpewniej grę Batman: Arkham Knight wraz ze wszystkimi wypuszczonymi dotąd dodatkami, ze szczególnym uwzględnieniem widocznego na okładce DLC z Batmobilem z niedawnego filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Wieści ze świata (Atari XL/XE Collector’s Edition, Vivendi / Gameloft, Batman: Arkham Knight) 30/5/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight