Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDPS4iOS
Okładka World of Warriors (AND)

World of Warriors

Oryginalna produkcja twórców serii Moshi Monsters, łącząca elementy gier akcji i RPG. Kolekcjonujemy unikatowych wojowników, reprezentujących odmienne kultury oraz epoki historyczne.

Akcji | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | elementy strategiczne | multiplayer | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka World of Warriors (AND)

producent: Mind Candy

wydawca: Mind Candy

Strona oficjalna

data premiery gry:

6lis2014

iOS

16gru2014

AND

21mar2018

PS4

World of Warriors jest oryginalnym połączeniem dynamicznej gry akcji i RPG z domieszką strategii. Zabawa polega na wykreowaniu własnej armii legendarnych wojowników, zaczerpniętych z różnych kultur i słynnych wydarzeń historycznych. Za stworzenie gry odpowiada studio Mind Candy, znane dotąd głównie za sprawą adresowanej do najmłodszych społecznościowej serii Moshi Monsters. Gra przeznaczona jest na urządzenia mobilne oraz konsolę PlayStation 4.

Fabuła gry zabiera nas do krainy zwanej Dzikimi Lądami, która cierpi pod panowaniem złego króla Boneshakera i dowodzonej przez niego armii szkieletów. Jedyną szansą na oswobodzenie krainy jest połączenie sił najsłynniejszych bohaterów w historii, którzy reprezentując odmienne kultury, mentalności oraz style walki, stworzą jedyną w swoim rodzaju armię, zdolną stawić czoła okrutnemu oprawcy.

Celem gry jest sukcesywne budowanie własnej armii bohaterów, których odkrywamy stopniowo w miarę postępów rozgrywki. Mechanika zabawy łączy w sobie elementy, zaczerpnięte z wielu gatunków – wliczając w to gry akcji, gry strategiczne oraz RPG-i. Rozgrywka koncentruje się w gruncie rzeczy na serii kolejnych walk z poplecznikami Boneshakera, a do zadań gracza należy m.in. wybór oraz szkolenie poszczególnych postaci pod kątem rozwoju ich umiejętności, a także bezpośrednie sterowanie bohaterem podczas potyczek. Te odbywają się w systemie turowym, na szeregu zróżnicowanych, zamkniętych aren, osadzonych m.in. w terenach leśnych, pustynnych itp. W każdej z walk może wziąć udział maksymalnie trzech bohaterów, którzy precyzyjnie wykonują wydawane przez nas rozkazy, wyznaczające np. siłę i miejsce uderzenia. Nie licząc ciosów specjalnych, których użycie kosztuje odpowiednią ilość many, na wynik walki istotny wpływ ma element zręcznościowy, gdyż rola gracza sprowadza się także do zatrzymania w odpowiednim momencie cyklicznie napełniającego się paska ciosu.

Zabawę rozpoczynamy, przejmując dowodzenie nad trzema wojownikami, należącymi do kultur Rzymian, Wikingów i Samurajów. Każdy z nich odznacza się nie tylko odmiennym wyglądem, ale też stylem i technikami walki, a przede wszystkim unikalnymi zdolnościami specjalnymi, charakterystycznymi dla danej kultury, postaci oraz czy okresu, z którego się ona wywodzi. W toku rozgrywki, wraz z kolejnymi wygrywanymi pojedynkami, gracze odblokowują dostęp do ogromnej galerii ok. 100 różnych bohaterów, których następnie można zwerbować do swojej drużyny. W trakcie walk, postaci zyskują doświadczenie, co z kolei pozwala na ustawiczny rozwój ich parametrów oraz umiejętności. Te możemy też podnosić za pomocą różnego rodzaju magicznych przedmiotów, zapewniających premię do statystyk bohatera.

Wydana na PlayStation 4 gra World of Warriors może poszczycić się wysokiej jakości oprawą w pełnym 3D. Ze względu na kreskówkowy charakter grafiki, w grze nie zabrakło też licznych elementów humorystycznych. Tytuł dystrybuowany jest w popularnej formule freemium, której nieodłączną częścią są opcjonalne mikropłatności. Jeśli jednak wykażemy się odpowiednią dawką cierpliwości, korzystanie z nich nie będzie jednak konieczne. Dobrym sposobem na zdobycie dodatkowego doświadczenia mogą okazać się proponowane regularnie przez twórców wyzwania dzienne oraz tygodniowe, których wyniki trafiają do internetowych rankingów graczy.

World of Warriors – oryginalny miks gatunkowy w świetnej oprawie

PLUSY:
  1. Ogromna ilość wojowników, pochodzących z różnych okresów historycznych i kultur;
  2. Ciekawy model walki, wymagający zarówno strategicznego podejścia, jak i refleksu;
  3. Świetna, trójwymiarowa oprawa graficzna, przyprawiona solidną dawką poczucia humoru.
MINUSY:
  1. Jak to często bywa – restrykcyjny i na dłuższą metę uciążliwy system mikropłatności;
  2. Mogłoby być więcej elementów RPG.

World of Warriors już na pierwszy rzut oka zaskakuje oryginalnym połączeniem gatunków, które sprawia, że grę trudno jednoznacznie sklasyfikować. Z jednej strony przypomina ona konsolowe gry akcji, powstałe na bazie popularnych japońskich kreskówek (Pokemon, Dragon Ball czy Naruto). Przy bliższym poznaniu, zaczynamy jednak doceniać elementy strategii oraz RPG, które dodane do gry w odpowiednich proporcjach czynią rozgrywkę znacznie głębszą, niż można się było tego spodziewać.

Najbardziej charakterystycznym elementem gry jest model walki, wokół której obraca się przecież cała akcja. Wykorzystano tu wiele ciekawych rozwiązań, które łączą się w dość oryginalną i zakręconą całość. Musimy więc wykazać się odpowiednim refleksem i wyczuciem czasu, aby zadany przez naszego bohatera cios spowodował możliwie jak najwięcej obrażeń. Ale równie ważnym elementem jest zmysł taktyczny i wyczucie właściwego momentu na zmianę aktualnie walczącej postaci. Walki przebiegają bowiem trochę na zasadzie gry w papier-nożyce-kamień, a wykorzystanie w odpowiedniej chwili specjalnych umiejętności poszczególnych herosów może przeważyć szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Godnym podkreślenia atutem World of Warriors jest ogromna ilość zróżnicowanych wojowników, pochodzących z różnych okresów czasowych oraz kultur. W grze jest ich setka, zaś jednym z głównych motywatorów do dalszej rozgrywki jest właśnie chęć odblokowania kolejnych i przekonania się o tym, kogo tam autorzy jeszcze odwzorowali. Zwłaszcza, że zostali oni ukazani w typowo kreskówkowym, karykaturalnym stylu: z wielkimi głowami i małym tułowiem. Dopracowane modele i płynne animacje postaci prezentują się naprawdę dobrze na tle kolorowej, trójwymiarowej grafiki.

Łyżkę dziegciu dolewa jak zwykle dosyć restrykcyjny (zwłaszcza w dalszej części rozgrywki) system mikropłatności. Nic tak nie denerwuje rozochoconego gracza, jak niemożność kontynuowania gry z uwagi na fakt, że właśnie skończyła nam się energia… Mikropłatności w World of Warriors nie są jednak kluczem do sukcesu i grę da się przejść bez wydania w sklepie nawet złotówki. Pod warunkiem, że odznaczamy się wytrwałością i anielską cierpliwością.

.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do World of Warriors

Klasyfikacja PEGI World of Warriors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Najlepsze mobilne aktualizacje tygodnia (m.in. Cut the Rope, Spider-Man Unlimited i WWE Immortals)
Najlepsze mobilne aktualizacje tygodnia (m.in. Cut the Rope, Spider-Man Unlimited i WWE Immortals)

wiadomość3 kwietnia 2015

Witajcie w trzeciej odsłonie naszej serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie patchy do takich tytułów jak Cut the Rope, Spider-Man Unlimited, World of Warriors, Subway Surfers i WWE Immortals.

World of Warriors – miks strategii, gry akcji i RPG-a debiutuje w Google Play
World of Warriors – miks strategii, gry akcji i RPG-a debiutuje w Google Play

wiadomość20 grudnia 2014

W ofercie platformy Google Play pojawiła się gra World of Warriors, autorstwa studia Mind Candy. Ciekawa i ładnie wykonana produkcja została udostępniona w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

iOS
AND
PS4